.

Вы здесь

ЕСВ и надбавки за вахтовую работу

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.07.2011 р. № 13659/03-20

Щодо нарахування ЄСВ на суму надбавки за роботу за вахтовим методом

  Пенсійний фонд України розглянув лист, який надійшов з Міністерства соціальної політики України, щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на суми надбавки особам, які працюють за вахтовим методом, що виплачується відповідно до наказу Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 20.05.99 р. № 147 «Про затвердження тимчасового положення про вахтовий метод організації робіт на підприємствах МНС України», і повідомляє.

  Базою для нарахування єдиного внеску для підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб, відповідно до пункту 1 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.95 р. № 108/95-ВР «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

  Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.2010 р. № 1170 (далі —Перелік).

  До зазначеного Переліку віднесено надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок, посадових окладів працівників, що направляються для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт і працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер (пункт 10 розділу I Переліку).

  Таким чином, суми надбавок за вахтовий метод роботи не є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

 

Заступник Голови правління                                           В. Короневський

Создание сайта: SSC Group