.

Вы здесь

Граничный срок предоставления отпуска и условия для выплаты денежной компенсации

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.09.2005 р. № 09-430

Щодо строку надання щорічних відпусток та умов виплати грошової компенсації за невикористану відпустку

  Основна щорічна відпустка — це відпустка, право на яку мають усі працівники.

  Згідно зі ст. 6 Закону України "Про відпустки" щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менш як 24 календарні дні за відпрацьований робочий рік, якщо інша/більша тривалість відпустки не встановлена законодавством.

  Забороняється ненадання щорічних відпусток певної тривалості протягом двох років підряд. Відповідно до ст. 24 Закону України "Про відпустки" за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткової відпусток не повинна бути меншою ніж 24 календарних дні.

  Невикористана частина щорічної відпустки надається, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

  У нашому випадку працівнику не може бути виплачена грошова компенсація, оскільки працівник не звільняється і його щорічна відпустка становить тільки 24 календарні дні, а інші 24 дні не є додатковими днями відпустки, а є також основною відпусткою за інший рік.

  Тільки відповідно до ст. 83 Кодексу законів про працю України у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної відпустки.

 

Начальник Управління
кадрового забезпечення

 
В. Трофименко

 

Создание сайта: SSC Group