.

Вы здесь

Индексация денежных доходов работников

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.02.2007 р. № 9/10/136-07

Щодо індексації грошових доходів громадян при переведенні працівників на іншу посаду, виконанні обов'язків тимчасово відсутнього працівник, сумісництві та суміщенні    

  Департамент стратегії соціального розвитку Міністерства праці та соціальної політики України на <...> запит від 15 січня 2007 року № 1/34 щодо індексації грошових доходів громадян повідомляє.

  Пунктом 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 (з  урахуванням внесених змін постановою Кабінету Міністрів України від 17.05.2006 р. № 690), зазначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру.

  Пунктом 5 Порядку визначено, що лише у разі зростання грошових доходів населення місяць підвищення вважається базовим і індексація в цьому місяці не проводиться. Якщо відбулося зменшення доходу, то це не є підставою вважати місяць базовим.

  Механізм індексації при переведенні працівників на іншу посаду Порядком не передбачено. Рішення про індексацію заробітної плати таким працівникам підприємство може ухвалювати самостійно.

  Виходячи з практики застосування цього Порядку, рекомендуємо у разі підвищення посадового окладу при переведенні працівника на іншу посаду місяць, в якому відбулося підвищення, вважати базовим і індексацію за цей місяць не проводити.

  Місяць підвищення грошових доходів працівника у зв'язку з виконанням обов'язків тимчасово відсутнього працівника не вважається базовим, оскільки таке підвищення носить тимчасовий характер, тому індексація здійснюється на загальних підставах, визначених Порядком.

  Відповідно до п. 7 Порядку особі, яка працює за сумісництвом, провадиться індексація доходів за основним місцем роботи. Потім провадиться індексація доходів від роботи за сумісництвом у межах суми, що не перевищує прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, з урахуванням отриманої заробітної плати за основним місцем роботи.

  У разі суміщення професій (посад)на одному підприємстві, якщо суміщення носить постійний характер, при зростанні грошових доходів за рахунок збільшення постійних складових оплати праці по одній із професій місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим і індексація за цей місяць не проводиться. Якщо суміщення має тимчасовий характер, індексація здійснюється на загальних підставах, визначених Порядком проведення індексації.

 

Директор Департаменту стратегії
соціального розвитку

 
В. Латік

 

Создание сайта: SSC Group