.

Вы здесь

Корректирование доплаты за ранг при начислении отпускных

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 11.06.2007 р. № 371/13/155-07

Про коригування доплати за ранг при розрахунку середньої заробітної плати в разі підвищення окладів

  Відділ організації заробітної плати та удосконалення законодавства з оплати праці Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянув звернення <...> та в межах компетенції повідомляє.

  Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки провадиться відповідно до пункту 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок), виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

  Виплати, які включаються при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки, передбачені пунктом 3 Порядку. Це: основна заробітна плата; доплати і надбавки (у тому числі й за ранг), премії, які мають постійний характер; індексація тощо, та виплати за час, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, вимушеного прогулу тощо) і допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.

  З метою недопущення зниження середньої заробітної плати у зв'язку з підвищенням на підприємстві, в установі, організації тарифних ставок, окладів пунктом 10 Порядку передбачено проведення коригування заробітної плати.

  Так, названим вище пунктом визначено, що у випадку підвищення тарифних ставок і посадових окладів на підприємстві відповідно до актів законодавства, а також за рішеннями, передбаченими колективними договорами (угодами) в розрахунковому періоді і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток, заробітну плату, включаючи премії та інші виплати (у тому числі доплату за ранг), що враховуються під час обчислення середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригують на коефіцієнт підвищення.

 

Начальник відділу

Н. Синько

 

Создание сайта: SSC Group