.

Вы здесь

Начисление и уплата ЕСВ

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 17.05.2011 р. № 9781/03-20

Щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування

  Пенсійний фонд України розглянув лист щодо нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування і, в межах своєї компетенції, повідомляє.

  Відповідно до абзацу сьомого пункту 1 частини першої статті 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (далі — Закон) підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та здійснюють виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, визначені платниками єдиного внеску.

  Зазначені платники нараховують єдиний внесок — на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності у розмірі 33,2 відсотка (абзац другий пункту 1 частини першої статті 7 та частини шостої статті 8 Закону).

  Згідно пункту 11 частини першої статті 4 та частини дванадцятої статті 8 Закону особи, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності визначені платниками єдиного внеску у розмірі 2 відсотки суми зазначеної допомоги. Обчислення та сплату єдиного внеску за зазначених платників здійснюють роботодавці.

  Єдиний внесок нараховується на суми, які є базою нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати (частина п'ята статті 7 Закону).

  Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

  Базовим звітним періодом для роботодавців є календарний місяць.

  Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та або не сплачена у строки, встановлені Законом, вважається недоїмкою (пункт 6 частини першої статті 1 Закону).

  Частиною сьомою статті 9 Закону передбачено, що єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.

  Враховуючи зазначене, платник може здійснити сплату (перерахування) єдиного внеску з будь-якого свого банківського рахунку.

 

Заступник Голови правління

В. М. Короневський

 

Создание сайта: SSC Group