.

Вы здесь

Налоговый учет выплат работникам

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 06.04.2011 р. № 9570/7/15-0317

Щодо включення до складу витрат в податковому обліку витрат на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з платником податку

  Згідно п. 142.1 ст.142 Податкового кодексу України (далі — Кодекс) до складу витрат платника податку включаються витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі — працівники), які включають нараховані витрати на оплату основної і додаткової заробітної плати та інших видів заохочень і виплат виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів, робіт, послуг, витрати на оплату авторської винагороди та за виконання робіт, послуг згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-яка інша оплата у грошовій або натуральній формі, встановлена за домовленістю сторін відповідно до колективних договорів (угод), (крім сум матеріальної допомоги, які звільняються від оподаткування згідно з нормами розділу IV цього Кодексу).

  Пунктом 138.2 ст. 138 Кодексу встановлено, що витрати, які враховуються для визначення об’єкта оподаткування, визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов’язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II Кодексу.

  Таким чином, платники податку на прибуток підприємств з 01.04.2011 на підставі колективного або трудового договору (угоди) мають право включати до складу витрат витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку за умови їх використання у господарській діяльності та документального підтвердження відповідних витрат.

 

Заступник Голови Комісії з проведення реорганізації ДПА України, заступник Голови ДПА України                                          О.М. Любченко

Создание сайта: SSC Group