.

Вы здесь

НДС при реорганизации предприятия

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.02.2011 р. № 4956/7/16-15/7-26

Щодо оподаткування операцій при здійсненні реорганізації підприємств та передачі цілісних майнових комплексів до статутного фонду новоутвореного підприємства

  Державна податкова адміністрація України розглянула запит <...> щодо застосування норм Податкового кодексу України при здійсненні реорганізації підприємств та створення державного підприємства <...> і повідомляє.

  Як визначено пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 11.08.2010 р. № 764, статутний капітал Державного підприємства <...> формується шляхом передачі до нього цілісних майнових комплексів дочірніх підприємств <...>, що ліквідуються, з подальшим утворенням на їх базі відокремлених підрозділів підприємства.

  Відповідно до пункту 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 розділу VПодаткового кодексу України (далі — Кодекс) операції з реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення та перетворення) юридичних осіб не є об'єктом оподаткування.

  При цьому згідно з пунктом 198.5 статті 198 та пунктом 199.6 статті 199 розділу V Кодексу на випадки проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу, не поширюється ні визнання продажу за звичайними цінами товарів/послуг, що фактично використовуються в операціях, які не є об'єктом оподаткування або звільняються від оподаткування відповідно до цього розділу, ні перерахунок сум податкового кредиту у зв'язку із зміною частки використання товарів (послуг) в оподатковуваних і неоподатковуваних операціях.

  Таким чином, платниками податку, які здійснюють передачу цілісних майнових комплексів до статутного фонду новоутвореного підприємства, податкові зобов'язання не нараховуються, податковий кредит не коригується. Податкові накладні на операції з такої передачі не виписуються, оскільки операція не є об'єктом оподаткування, а відображаються в Реєстрі виданих податкових накладних на підставі документів бухгалтерського обліку з позначкою "БО". Підприємство, яке отримує в статутний фонд цілісні майнові комплекси дочірніх підприємств <...>, податковий кредит по отриманих об'єктах також не формує.

 

Заступник голови комісії з
проведення реорганізації ДПА України,
заступник Голови ДПА України

О. Любченко

 

Создание сайта: SSC Group