.

Вы здесь

О начислении и отражении в Отчете по единому взносу среднего заработка мобилизованным работникам

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 22.07.2014 р. № 127/7/99-99-17-03-01-17, № 19426/05-10

Щодо нарахування та відображення у Звіті з єдиного внеску середнього заробітку мобілізованим працівникам

(цей лист відкликано Державною фіскальною службою України листом від 29.09.2014 р. № 5655/7/99-99-17-03-01-17)

  У зв’язку з набранням чинності 08 червня 2014 року Законом України від 20 травня 2014 року № 1275-VII«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації», яким внесено зміни до частини сьомої статті 7 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», Міністерство доходів і зборів України та Пенсійний фонд України повідомляють.

  Відповідно до частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України (зі змінами) за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

  Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не нараховується на виплати, які компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

  Враховуючи зазначене, особа одночасно перебуває в трудових відносинах з підприємствами, установами та організаціями, а також перебуває на обліку в військовій частині.

  Отже, у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454) (далі — Звіт), суми середньої заробітної плати і календарні дні перебування в трудових відносинах осіб, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, визначаються з урахуванням такого.

  У таблиці 5 до Звіту дата мобілізації не зазначається.

  У таблиці 6 до Звіту інформація про особу відображається із обов’язковим зазначенням реквізитів:

   11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування»;

   15 «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця»;

   17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати / доходу (усього з початку звітного місяця)».

   Реквізити 18 та 19 у таблиці 6 до Звіту не заповнюються.

  Відповідно до п. 4.7 Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової та альтернативної служби), особам рядового і начальницького складу заповнюють таблицю 4 до Звіту.

 

Голова Державної   

фіскальної служби України                                                       І. О. Білоус

В. о. Голови правління

Пенсійного фонду України                                                        В. С. Никитенко

Создание сайта: SSC Group