.

Вы здесь

О начислении компенсации за неиспользованный отпуск работнику при увольнении, если в течение 12 месяцев он не имел заработка из-за прогула

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 01.12.2016 р. № 1624/13/84-16

Щодо нарахування компенсації за невикористану відпустку працівнику при звільненні, якщо протягом 12 місяців він не мав заробітку через прогул

  Департамент заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо обчислення середньої заробітної плати згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 р. № 100 (далі — Порядок), для виплати компенсації за невикористані дні відпустки при звільненні працівника у випадку, коли протягом року він не з’являвся на роботі, та повідомляє.

  Відповідно до пункту 2 Порядку виплата компенсації за невикористані відпустки провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю виплати компенсації за невикористані відпустки.

  Згідно з частиною першою статті 24 Закону України «Про відпустки» у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину – інваліда з дитинства підгрупи А I групи.

  Виходячи із змісту листа, працівник має 30 календарних днів не використаної відпустки за період до прогулу і роботодавець зобов’язаний виплатити працівникові компенсацію за дні невикористаної відпустки в день його звільнення.

  Оскільки протягом 12 розрахункових місяців працівникне мав заробітку (прогул протягом року), то нарахування має здійснюватись з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.

  Іншого порядку розрахунку середньої заробітної плати немає.

 

Директор Департаменту                                                                                               О. Товстенко

Создание сайта: SSC Group