.

Вы здесь

О предоставлении отпусков лицам, имеющим детей, и учебного отпуска в случае пребывания в отпуске по уходу за ребенком

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 31.07.2014 р. № 292/13/133-14

Про надання відпусток особам, які мають дітей, та навчальної відпустки у разі перебування у відпустці для догляду за дитиною

(Витяг)

  <...>

  Відповідно до частини першої статті 19 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон) жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матері інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

  Зазначена відпустка може надаватись у будь-який час протягом календарного року, незалежно від відпрацьованого часу.

  За статтею 24 Закону у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей.

  Враховуючи зазначене, якщо працівник звільнився з попереднього місця роботи в поточному (2014) році і не скористався в цьому році своїм правом на соціальну відпустку за статтею 19 Закону, йому мала бути виплачена за неї грошова компенсація. Влаштувавшись на інше місце роботи, працівник має пред’явити довідку з попереднього місця роботи про те, що він або використав таку відпустку за 2014 рік, або отримав за неї грошову компенсацію.

  Отже, на новому місці роботи працівник не матиме права на отримання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, оскільки ця відпустка надається один раз протягом відповідного календарного року.

  Відповідно до частини першої статті 18 Закону після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

  Чинне законодавство не містить заборони перервати зазначену відпустку для отримання відпустки у зв’язку з навчанням. Видана навчальним закладом довідка-виклик, яка засвідчує факт успішного виконання працівником індивідуального плану підготовки, є підставою для надання йому оплачуваної відпустки.

  Переривання відпустки для догляду за дитиною має бути належно оформлене на підставі заяви працівниці наказом роботодавця. Аналогічно після закінчення відпустки у зв’язку з навчанням може бути оформлена відпустка для догляду за дитиною.

  На час додаткових відпусток у зв’язку з навчанням за працівниками за основним місцем роботи зберігається середня заробітна плата (стаття 217 КЗпП).

 

Директор Департаменту                                                                                  О. Товстенко

Создание сайта: SSC Group