.

Вы здесь

О реализации права на дополнительный социальный отпуск

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 21.07.2008 р. № 187/13/116-08

Щодо реалізації права на отримання соціальної додаткової відпустки

  У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто ваше звернення і повідомляється.

  1. Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, передбачена статтею 19 Закону України "Про відпустки", є соціальною відпусткою і не належить до виду щорічних відпусток. Тому вона надається в будь-який час протягом календарного року, а не за відпрацьований робочий рік.

  Якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку протягом року, він має право використати її, а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні відпусток, як це передбачено статтею 24 Закону України "Про відпустки".

  Отже, працівниці, яка має право на соціальну відпустку, при звільненні має бути виплачена компенсація за всі дні цієї невикористаної відпустки, тобто за 7 календарних днів.

  2. Законодавством не передбачено, які саме документи має надати розлучена жінка, яка виховує дитину без батька, для отримання додаткової соціальної відпустки.

  Для підтвердження факту, що батько не бере участі у вихованні дитини, можуть бути пред'явлені, наприклад, довідка з ЖЕКу про реєстрацію особи за місцем проживання, ухвала суду або постанова слідчого про розшук відповідача у справі за позовом про стягнення аліментів, рішення суду про позбавлення відповідача батьківських прав, рішення органів опіки та піклування або суду про відсутність участі батька у вихованні дитини тощо.

  Пред'явлення лише довідки з ЖЕКу про те, що дитина проживає разом з матір'ю, не дає достатніх підстав стверджувати, що батько не бере участі у її вихованні.

  Для отримання додаткової соціальної відпустки розлучена жінка, яка дійсно виховує сама дитину (без батька), має надати такі документи: копію свідоцтва про народження дитини; для підтвердження того, що жінка є розлученою, - копію свідоцтва про розірвання шлюбу та документ, який підтверджував би те, що батько не бере участі у вихованні дитини.

  3. Одиноким батьком слід вважати чоловіка, який не перебуває у шлюбі і у свідоцтві про народження дитини записаний як її батько; вдівця, розлученого чоловіка, що виховує дитину без матері.

  Для отримання додаткової соціальної відпустки вдівець, який одружився, але його дитина новою дружиною не всиновлена, має надати копію свідоцтва про народження дитини та свідоцтва про смерть матері дитини.

 

Директор Департаменту

О. Товстенко

 

Создание сайта: SSC Group