.

Вы здесь

О регламенте работы банков в период завершения отчетного года

НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 10.12.2015 р. № 53-03006/98145

Про регламент роботи в період завершення звітного року

  Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 1155-р «Про перенесення робочих днів у 2016 році» та у зв’язку із завершенням банківською системою України (далі — банківська система) операцій 2015 року і проведенням технологічних робіт, пов’язаних з початком нового звітного року, Національний банк України установлює для банківської системи особливий порядок роботи 29 – 31 грудня 2015 року і 4 січня 2016 року.

  Робочий день банківської системи з п’ятниці 8 січня 2016 року переноситься на суботу 16 січня 2016 року.

  З 1 до 3 січня і з 7 до 10 січня 2016 року система електронних платежів Національного банку України (далі — СЕП), система електронної пошти Національного банку України, депозитарій Національного банку України, Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України, Система з купівлі та продажу кредитних ресурсів у національній валюті на міжбанківському кредитному ринку України «КредІнфо2», Система реєстрації кредитних договорів з нерезидентами «Реєстр договорів з нерезидентами 2» не працюватимуть.

  З метою забезпечення безперебійної діяльності банківської системи та своєчасної виплати заробітної плати, пенсій, соціальних доплат, інших грошових виплат банкам потрібно до 30 грудня 2015 року (включно):

    отримати в Національному банку України готівку для підкріплення операційних кас;

    здійснити розрахунки за готівку.

  Банкам з 1 до 10 січня 2016 року (включно) забезпечити безперебійну роботу банкоматів, підкріплення їх готівкою різних номіналів для обслуговування клієнтів.

  З 1 до 3 січня 2016 року (включно) і з 7 до 10 січня 2016 року (включно) банки можуть здійснювати (у разі потреби) валютно-обмінні операції з готівковою іноземною валютою в пунктах обміну іноземної валюти.

  У разі потреби банки можуть здійснювати касові операції з 1 до 4 січня 2016 року (включно), з 7 до 10 січня 2016 року (включно). Ці операції мають бути зареєстровані та відображені в бухгалтерському обліку згідно з пунктом 2.11 глави 2 Положення про організацію операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 18 червня 2003 року № 254 (зі змінами).

  Регламент роботи системи автоматизації процесів банківської та фінансово-господарської діяльності Національного банку України в період завершення звітного року має узгоджуватися з регламентом роботи СЕП.

  З 31 грудня 2015 року до 5 січня 2016 року (включно) банки працюють за офіційним курсом гривні до іноземних валют та банківських металів, установленим Національним банком України 30 грудня 2015 року, з 6 до 10 січня 2016 року (включно) - за офіційним курсом гривні до іноземних валют та банківських металів, установленим Національним банком України 5 січня 2016 року.

Особливий порядок роботи банківської системи 29, 30 грудня 2015 року

  СЕП працює в режимі подовженого банківського дня (на дві години).

  Регламент роботи депозитарію Національного банку України має узгоджуватися з визначеним на ці дні регламентом роботи СЕП.

  Система електронної пошти Національного банку України працює до завершення всіх робіт у СЕП.

  Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України для уповноважених банків працює в звичайному режимі.

  Система з купівлі та продажу кредитних ресурсів у національній валюті на міжбанківському кредитному ринку України «КредІнфо2» працює в звичайному режимі.

  Система реєстрації кредитних договорів з нерезидентами «Реєстр договорів з нерезидентами 2» працює в звичайному режимі.

  30 грудня мають бути завершені всі трансакції з клієнтами.

  30 грудня платежі в іноземній валюті від Державної казначейської служби України через Національний банк України та АТ «Укрексімбанк» проводяться до 16.00.

  30 грудня Головний процесинговий центр (далі — ГПЦ) Національної системи масових електронних платежів (далі — НСМЕП), регіональний процесинговий центр НСМЕП у м. Харкові (далі — РПЦ), Центральний маршрутизатор і розрахунково-кліринговий центр (далі — ЦМ), розрахунковий банк НСМЕП, процесингові центри банківського рівня НСМЕП (далі - БПЦ) та члени НСМЕП о 10.00 проводять останній кліринг за операціями НСМЕП у 2015 році.

31 грудня 2015 року

  Розрахунки за платежами з погашення та обслуговування державного боргу між Державною казначейською службою України і Національним банком України в національній валюті проводяться до 12.30.

  Платежі через Національний банк України в іноземній валюті проводяться до 12.30 з датою валютування не раніше ніж 5 січня 2016 року.

  У разі потреби підкріплення операційних кас банків здійснюється Національним банком України до 12.00 у встановленому порядку.

  До 13.00 усі учасники СЕП можуть здійснювати початкові платежі в СЕП лише між банківськими установами, підпорядкованими одній юридичній особі, а також платежі, спрямовані до Операційного департаменту Національного банку України, Головного управління Національного банку України по м. Києву і Київській області, органів Державної казначейської служби України. Операційний департамент Національного банку України, Головне управління Національного банку України по м. Києву і Київській області та органи Державної казначейської служби України можуть здійснювати початкові платежі на адресу всіх учасників СЕП.

  Банківський день у СЕП та операційний день депозитарію Національного банку України закінчується о 15.00.

  Залишків коштів за транзитними рахунками 2631 «Транзитний рахунок для сум, які не були підтверджені одержувачем коштів», 3206 «Транзитний рахунок для сум, що не були підтверджені банком - одержувачем коштів», 3246 «Транзитний рахунок для сум, що не були підтверджені управлінням Державної казначейської служби України - одержувачем коштів», 3256 «Транзитний рахунок для сум, що не були підтверджені фінансовою установою — одержувачем коштів», 4631 «Транзитний рахунок для сум, які не були підтверджені одержувачем коштів» на кінець банківського дня в СЕП не повинно бути.

  Депозитарій Національного банку України забезпечує виключно операції зі сплати доходу та погашення державних цінних паперів та облігацій місцевих позик (далі - цінні папери), операції Національного банку України з регулювання ліквідності банківської системи, а також розрахунки за операціями з цінними паперами, що виконуються за принципом «поставка без оплати».

  Система електронної пошти Національного банку України працює до завершення всіх робіт у СЕП та завершення передавання файлів звітності від Центральної розрахункової палати до Національного банку України.

  Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України для уповноважених банків, Система з купівлі та продажу кредитних ресурсів у національній валюті на міжбанківському кредитному ринку України «КредІнфо2» не працюють.

  Система реєстрації кредитних договорів з нерезидентами «Реєстр договорів з нерезидентами 2» працює до 13.00.

  ГПЦ НСМЕП, РПЦ, БПЦ, ЦМ та члени НСМЕП з 15.45 обслуговують міжбанківські трансакції в автоматичному режимі.

1 – 3 та 7 – 10 січня 2016 року

  ГПЦ НСМЕП, РПЦ, БПЦ, ЦМ та члени НСМЕП продовжують обслуговувати міжбанківські трансакції в автоматичному режимі.

  Члени НСМЕП забезпечують роботу відповідальних чергових з обслуговування своїх клієнтів з можливого приймання заяв на введення карток до стоп-листа відповідно до умов договорів. У цей період члени НСМЕП забезпечують функціонування телекомунікаційної та термінальної інфраструктури, що використовується для своєчасного розвантаження термінального обладнання.

  Кліринг за операціями НСМЕП не проводиться.

4 січня 2016 року

  Банки працюють без клієнтів і забезпечують комплекс робіт, пов’язаних з початком нового звітного року. Форми статистичної звітності № 1Д «Баланс банку», № 1Д-НБУ «Баланс» за 4 січня 2016 року не подаються.

  Міжбанківські перекази коштів через СЕП у цей день не здійснюються. Національний банк України до 12.00 надає банкам, Державній казначейській службі України та її органам, іншим учасникам СЕП тільки інформацію про стан їх технічних рахунків.

  Система електронної пошти Національного банку України працює до 19.00.

  Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України, Система з купівлі та продажу кредитних ресурсів у національній валюті на міжбанківському кредитному ринку України «КредІнфо2», Система реєстрації кредитних договорів з нерезидентами «Реєстр договорів з нерезидентами 2» не працюють.

  Операційний день депозитарію Національного банку України не розпочинається.

  ГПЦ НСМЕП, РПЦ, БПЦ, ЦМ та члени НСМЕП до 9.00 продовжують обслуговувати міжбанківські трансакції в автоматичному режимі. Кліринг за операціями НСМЕП не проводиться.

5, 6 та 11 січня 2016 року

  СЕП і банківська система працюють у звичайному режимі.

  Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України, Система з купівлі та продажу кредитних ресурсів у національній валюті на міжбанківському кредитному ринку України «КредІнфо2», Система реєстрації кредитних договорів з нерезидентами «Реєстр договорів з нерезидентами 2», депозитарій Національного банку України працюють у звичайному режимі.

  Емісійно-касові операції в банківській системі здійснюються у звичайному режимі.

  О 10.00 5 січня 2016 року ГПЦ НСМЕП, РПЦ, розрахунковий банк НСМЕП, БПЦ та члени НСМЕП проводять кліринг за операціями НСМЕП, здійсненими з 10.00 30 грудня 2015 року до 10.00 5 січня 2016 року та за операціями НСМЕП на базі відкритих міжнародних стандартів, здійсненими через ЦМ.

  О 10.00 6 січня 2016 року ГПЦ НСМЕП, РПЦ, розрахунковий банк НСМЕП, БПЦ та члени НСМЕП проводять кліринг за операціями НСМЕП, здійсненими з 10.00 5 січня 2016 року до 10.00 6 січня 2016 року та за операціями НСМЕП на базі відкритих міжнародних стандартів, здійсненими через ЦМ.

  О 10.00 11 січня 2016 року ГПЦ НСМЕП, РПЦ, розрахунковий банк НСМЕП, БПЦ та члени НСМЕП проводять кліринг за операціями НСМЕП, здійсненими з 10.00 6 січня 2016 року до 10.00 11 січня 2016 року та за операціями НСМЕП на базі відкритих міжнародних стандартів, здійсненими через ЦМ.

  Строки подання звітності, установлені у зв’язку з визначенням особливого порядку роботи банківської системи на початку 2016 року, наведено в додатку до цього листа. Інші форми статистичної звітності, інформації про строки подання яких немає в додатку, подаються у звичайному режимі.

  <…>

Голова Національного

банку України                                                                                                   В. О. Гонтарева

Создание сайта: SSC Group