.

Вы здесь

Об исчислении стажа госслужбы при увольнении с должности руководителя предприятия и принятии на госслужбу

НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

ЛИСТ

від 24.06.2014 р. № 3375/12-14

Щодо обчислення стажу державної служби при звільненні з посади керівника підприємства та прийнятті на державну службу

  Національне агентство України з питань державної служби в межах повноважень розглянуло <...> щодо надання роз'яснення стосовно застосування положень Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року № 283 (далі — Порядок).

  Відповідно до пункту 3 Порядку до стажу державної служби включається час роботи на посадах керівників, їхніх заступників, головних інженерів державних підприємств, установ, організацій, голови, першого заступника та заступника голови правління Українського національного фонду "Взаєморозуміння і примирення" при Кабінеті Міністрів України, якщо безпосередньо з цих посад вони були призначені (обрані) на посади державних службовців першої - четвертої категорій.

  Пунктом 4 Порядку визначено, що документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи.

  Що стосується безпосереднього призначення при обчисленні стажу, то слід зазначити, що такий термін чинним законодавством про державну службу не визначений. Тому можна вважати, що безпосереднє призначення у цьому випадку наявне за умови відсутності записів у трудовій книжці у період переходу особи з посади керівника підприємства на посади державних службовців першої – четвертої категорій.

  Отже, якщо особа після звільнення з посади керівника підприємства призначається на державну службу на посади першої – четвертої категорій і в період між цими подіями не працювала в інших установах, організаціях, на підприємствах або не перебувала на обліку в службі зайнятості, як така, що шукає роботу, такий перехід можна вважати безпосереднім.

 

Заступник Голови

Нацдержслужби України                                                               О. Скопич

Создание сайта: SSC Group