.

Вы здесь

Об отражении в отчетности по ЕСВ средней заработной платы работника за период военных сборов и мобилизации

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 16.05.2014 р. № 13070/05-10

Щодо відображення у звітності з ЄСВ середньої заробітної плати працівника за період навчальних зборів і мобілізації

(Витяг)

  Пенсійний фонд України розглянув ваш лист <…> та повідомляє.

  Відповідно до п. 7 – 8 Інструкції про умови виплати грошового забезпечення та заохочення військовозобов’язаних та резервістів, затвердженої наказом Міноборони від 12.03.2007 № 80, за працівниками, призначеними на військові збори, зберігається місце роботи і середня заробітна плата. Заробітна плата виплачується за відпрацьований час до дня припинення роботи у зв’язку з виїздом на збори, а також заробітна плата за перші півмісяця зборів. За решту часу перебування на зборах заробітна плата виплачується у звичайні строки, встановлені на підприємстві, в установі чи організації, де працює військовозобов’язаний.

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2006 № 1644 виплата середнього заробітку військовозобов’язаним, у т. ч. резервістам, призваним на збори, проводиться підприємствами, установами та організаціями, в яких працюють призвані на збори громадяни.

  На період мобілізації, на особливий період, але не довше ніж один рік, за працівниками також зберігається місце роботи і середня заробітна плата. Таку норму запроваджено з 01.04.2014 Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення мобілізації» від 27.03.2014 № 1169-VII.

  Враховуючи зазначене, трудові відносини, впродовж вищезазначених строків, з такими працівниками не перериваються.

  <…>

  Якщо період виходить за межі одного календарного місяця, то сума середньої заробітної плати за наступний календарний місяць відображається окремим рядком.

  У випадку, зазначеному у вашому листі, суму 1470.60, нараховану у звіті за березень 2014 року, необхідно відображати окремими рядками:

  за березень 2014 року — нараховану суму за березень;

  за квітень 2014 року — суму за квітень.

  Спеціального коду типу нарахувань для відображення середньої заробітної плати у таблиці 6 додатка 4 звіту нормативно не встановлено.

  Право застрахованої особи буде порушено у випадку, якщо «перехідні» суми середньої заробітної плати не будуть відображені окремими рядками для вищезазначених осіб.

 

                Директор департаменту                                                                  О. Б. Ніколаєв

Создание сайта: SSC Group