.

Вы здесь

Об ответственности предприятия за невыдачу командированному работнику аванса

МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.07.2009 р. № 31-26030-13-25/20122

Щодо відповідальності підприємства у разі незабезпечення відряджуваного працівника авансом

(Витяг)

  Міністерство фінансів <…> розглянуло лист <…> щодо відшкодування витрат при відрядженні за кордон і повідомляє.

  <…>

  До питання 2

  Відповідно до статті 121 Кодексу законів про працю України працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: добові за час перебування у відрядженні, вартість проїзду до місця призначення і назад та витрати щодо наймання житлового приміщення в порядку і розмірах, встановлюваних законодавством.

  Відповідно до <…> Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, підприємства, установи та організації, що направляють працівників у відрядження в межах України та за кордон, зобов'язані забезпечити їх коштами (у разі відрядження за кордон — у національній валюті країни, куди відряджається працівник, або у вільно конвертованій валюті) як аванс на поточні витрати у розмірах згідно з установленими нормами. Аванс відрядженому працівникові може видаватися готівкою або перераховуватися у безготівковій формі на відповідний рахунок для використання із застосуванням платіжних карток.

  Незабезпечення відряджуваного працівника авансом є порушенням трудового законодавства. Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України особи, винні у порушенні законодавства про працю, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

  <…>

 

Заступник Міністра

А. Кравець

 

Создание сайта: SSC Group