.

Вы здесь

Об увольнении работника в случае переезда на новое место жительства и принятии на работу, если в трудовой книжке нет записи об увольнении с предыдущего места работы

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.03.2016 р. № 60/06/186-16

Щодо звільнення працівника у разі переїзду на нове місце проживання та прийняття на роботу, якщо в трудовій книжці немає запису про звільнення з попереднього місця роботи

  З метою реалізації права громадян України на працю працівники укладають трудові договори про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою. Передумовою для укладання трудового договору є розірвання трудового договору, який був укладений раніше, або укладення трудового договору на роботу за сумісництвом відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.93 р. № 245, Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, затвердженого наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства фінансів України від 28.06.93 р. № 43.

  Відповідно до статей 38, 39 Кодексу законів про працю України працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, та строковий трудовий договір попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

  Якщо заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу, зокрема переїзд на нове місце проживання, власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

  У цьому випадку, на нашу думку, факт продовження роботи підприємства не є підставою для відмови з боку роботодавця в розірванні трудового договору у строк, про який просить працівник.

  У разі неможливості з певних причин здійснити припинення трудових відносин відповідно до порядку, встановленого нормами чинного законодавства, зазначені відносини припиняються в судовому порядку.

  Одночасно повідомляємо, що листи міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, рекомендаційний та необов’язковий характер.

 

Директор

Юридичного департаменту                                                                    О. Туліна

Создание сайта: SSC Group