.

Вы здесь

Оплата труда медицинских и педагогических работников

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.09.2006 р. № 10.03.67/1574

Про врегулювання правових норм з оплати праці медичних та педагогічних працівників

<…>

   Для врегулювання правових норм з оплати праці медичних та педагогічних працівників закладів охорони здоров'я згідно  з наказом Міністерства праці та соціальної політики і МОЗ України від 05.10.2005 р. № 308/519 "Про впорядкування Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення" Міністерство надає роз'яснення з питань, що найбільше турбують заявників.

     1. Доплата за використання дезінфікувальних засобів.

   Відповідно до пункту 3.4.7 вищевказаного наказу працівникам, які використовують в роботі дезінфікувальні засоби, а також працівникам, які зайняті прибиранням туалетів, установлюється доплата у розмірі 10 відсотків посадового окладу (тарифної ставки).

   Зазначена доплата встановлюється працівникам за роботу в шкідливих умовах праці за переліком посад, затверджених колективним договором закладу.

    2. Доплата за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника.

   Відповідно до пункту 3.1 наказу Мінпраці та МОЗ України від 05.10.2005 р. № 308/519 працівникам закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення встановлюється доплата за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника в розмірі до 50 відсотків посадового окладу.

   У разі, коли здійснюється заміна працівника з виконанням обов'язків поза межами робочого часу за основною посадою, оплата праці проводиться за фактично відпрацьований час.

   У випадках, коли медичні працівники продовжують виконувати роботу у зв'язку з відсутністю (неявки) працівника, що повинен замінити його момент закінчення зміни, і неможливістю замінити його іншим працівником, оплата праці проводиться як за надурочну роботу.

    3. Застосування норм трудового законодавства для технічних службовців для робітників.

   У зв'язку з віднесенням медичних реєстраторів та сестер-господарок за основними завданнями та обов'язками до технічних службовців, а дезінфекторів та молодших медичних сестер — до робітників (Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоров'я", затверджений наказом МОЗ України від 29.03.2002 р. № 117 за погодженням з Мінпраці), надбавка за тривалість безперервної роботи, передбачена пунктом 4.1.2 наказу для працівників відділів особливо небезпечних інфекцій, встановлюється у розмірах, передбачених для спеціалістів, службовців та робітників.

    4. Оплата праці педагогічних працівників, які працюють в закладах охорони здоров'я.

   Відповідно до пункту 1.4 розділу 1 Загальних положень Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінпраці та МОЗ від 05.10.2005 р. 308/519, оплата праці педагогічних працівників, що не передбачені цими Умовами, здійснюється відповідно до умов оплати праці аналогічних категорій працівників навчальних закладів. Умови оплати праці працівників навчальних закладів затверджені наказом Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 р. № 557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ" (із змінами) та наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 р. № 102 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти", який застосовується в частині, що не суперечить чинному законодавству.

   Умови оплати праці, затверджені наказом Мінпраці та МОЗ України від 05.10.2005 р. № 308/519, для педагогічних працівників закладів охорони здоров'я не застосовуються.

 

В. о. Міністра

О. Орда

ПОГОДЖЕНО:

  

Заступник Міністра праці та
соціальної політики України

 
М. Солдатенко

 

Создание сайта: SSC Group