.

Вы здесь

Относительно периода, к которому относится выплата материальной помощи и отпускных

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 04.08.2006 р. № 771/13/84-06

Щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток та матеріальної допомоги для оздоровлення

  Відділ організації заробітної плати та удосконалення законодавства з оплати праці Департаменту з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянув лист щодо обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток та матеріальної допомоги для оздоровлення і в межах компетенції повідомляє.

  Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток та виплати матеріальної допомоги для оздоровлення провадиться відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 № 100 (із змінами), далі — Порядок.

  Пунктом 2 Порядку передбачено, що обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому надається відпустка.

  У випадку, коли працівником відпрацьовано менше року, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка.

  У всіх інших випадках збереження середньої заробітної плати (крім відпусток) середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці робіт, що передують події.

  Подією, в зв'язку з якою нараховується матеріальна допомога для оздоровлення, є щорічна відпустка.

  У наведеному у листі випадку відпустка надавалась з 01.07.2004 р.

  Згідно зі статтею 21 Закону України "Про відпустки" заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.

  Отже, середня заробітна плата за час щорічної відпустки та матеріальна допомога на оздоровлення, яка була виплачена 28.06.2004 р., включається в заробіток липня місяця 2004 року.

 

Заступник начальника відділу

Н. Синько

 

Создание сайта: SSC Group