.

Вы здесь

Перерасчет НДФЛ

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 12.01.2011 р. № 364/6/17-0716

Щодо здійснення перерахунку податку на доходи фізичних осіб

(Витяг)

  Державна податкова адміністрація України розглянула <...> запит <…> і повідомляє.

  Підпунктом 169.4.2 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), який набирає чинності з 01.01.2011 р., встановлено, що роботодавець платника податку зобов'язаний здійснити, у тому числі за місцем застосування податкової соціальної пільги, перерахунок суми доходів, нарахованих такому платнику податку у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги:

   а) за наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць звітного року;

   б) під час проведення розрахунку за останній місяць застосування податкової соціальної пільги у разі зміни місця її застосування за самостійним рішенням платника податку або у випадках, визначених підпунктом 169.2.3 пункту 169.2 цієї статті;

   в) під час проведення остаточного розрахунку з платником податку, який припиняє трудові відносини з таким роботодавцем.

  Крім того, роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на застосування податкової соціальної пільги (пп. 169.4.3 п. 169.4 ст. 169 Кодексу).

  Якщо платник податку звільняється з місця роботи, то податкова соціальна пільга надається з урахуванням останнього місячного податкового періоду, в якому він був звільнений (пп. 169.3.4 Кодексу).

  Оскільки згідно з п. 163.1 ст. 163 Кодексу об'єктом оподаткування платника податку (як резидента, так і нерезидента) є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, який складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця, то метою проведення таких перерахунків є забезпеченням виконання визначеної Кодексом умови щодо обмеження граничного розміру заробітної плати звітного податкового місяця, який дає право платнику податку на застосування податкової соціальної пільги, та перевірки (уточнення) наявності підстав у платника податку для застосування податкової соціальної пільги, та як наслідок — уточнення правильності нарахування податку з доходів фізичних осіб за кожний окремий податковий період (місяць).

  Перерахунок, в т. ч. при звільненні, полягає, зокрема, в уточненні (переперевірці) сум, нарахованих платнику податку протягом певного календарного періоду доходів у вигляді заробітної плати окремо за кожний місяць такого періоду, та наданих податкових соціальних пільг. 

 

В. о. першого заступника Голови

С. Лекарь

 

Создание сайта: SSC Group