.

Вы здесь

Расходы при приобретении продукции у единоналожников

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 05.04.2011 р. № 4133/5/17-0716

Щодо включення до складу витрат платника податку на прибуток витрат, понесених у зв'язку із придбанням продукції у підприємця - єдиноподатника

<...>

  Згідно із пп. 139.1.12 п. 139.1 ст. 139 розділу III Податкового кодексу України (далі — Кодекс) до складу витрат платника податку на прибуток підприємств не включаються витрати, понесені у зв'язку із придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи - підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв'язку із придбанням робіт, послуг у фізичної особи - платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації).

  Тобто на бюджетні установи, які не є платниками податку на прибуток підприємств, вказана норма Кодексу, яка набирає чинності з 01.04.2011 р., не розповсюджується.

  Щодо підтвердження підприємцями виду/видів діяльності, в межах якого/яких вони реалізовують продукцію (товари, роботи, послуги), то виходячи із положень норм ст. 2, 6 Указу Президента України від 03.07.98 р. № 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", п. 1 "б" підрозділу 8 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу, п. 177.2 та п. 177.8 ст. 177 Кодексу та п. 4 ст. 9 Закону України від 15.05.2003 р. № 755 "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", таким підтвердженням є копії свідоцтва про державну реєстрацію його як суб'єкта підприємницької діяльності, свідоцтва про сплату єдиного податку (для підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та довідки податкового органу, в якому він знаходиться на податковому обліку, щодо заявлених ним виду/видів діяльності (відповідно до реєстраційної картки) та обраної системи оподаткування доходів, отриманих від здійснення підприємницької діяльності (для підприємців, які здійснюють діяльність відповідно до ст. 177 Кодексу).

 

Заступник Голови Комісії з проведення
реорганізації ДПА України,
заступник Голови ДПС України

С. Лекарь

 

Создание сайта: SSC Group