.

Вы здесь

Учет одноразовых выплат по итогам работы за год при исчислении средней заработной платы

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.01.2007 р. № 49/13/155-07

Щодо врахування одноразової винагороди за підсумками роботи за рік і за вислугу років при обчисленні середньої заробітної плати

  Міністерство праці та соціальної політики України розглянуло <...> і повідомляє.

  Обчислення середньої заробітної плати для оплати часу відпусток (в тому числі щорічної) провадиться відповідно до норм Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.95 № 100 (далі — Порядок).

  Згідно з пунктом 3 Порядку до складу виплат, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати у всіх випадках її збереження, включаються: основна заробітна плата; доплати і надбавки; премії, які мають постійний характер; одноразова винагорода за підсумками роботи за рік і вислугу років; індексація тощо.

  Абзацом 2 пункту 3 Порядку визначено, що одноразова винагорода за підсумками роботи за рік і за вислугу років включається до середнього заробітку шляхом додавання до заробітку кожного місяця розрахункового періоду 1/12 винагороди, нарахованої в поточному році за попередній календарний рік.

  Виходячи зі змісту листа одноразова винагорода за підсумками роботи за 2005 рік була нарахована і виплачена в грудні 2005 року, тобто в поточному році за поточний рік.

  Оскільки основною умовою врахування одноразової винагороди за підсумками роботи за рік є її нарахування "в поточному році за попередній календарний рік", у вказаному в листі випадку вона не буде врахована при обчисленні середньої заробітної плати.

 

Заступник Міністра

М. Солдатенко

 

Создание сайта: SSC Group