.

Вы здесь

Ведение табеля на лиц, работающих по ГПД

МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 23.04.2010 р. № 115/13/133-10

Щодо ведення табеля на осіб, які виконують роботи на підставі трудових угод

  У Департаменті з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянуто звернення і повідомляється.

  Відповідно до чинного законодавства виконання робіт, надання послуг громадянином може здійснюватись як на підставі трудового договору, так і на інших юридичних підставах, зокрема, на підставі цивільно-правового договору.

  За трудовим договором працівника приймають на роботу (посаду), яка включена до штатного розпису підприємства, для виконання певної роботи (певних функцій) за конкретною кваліфікацією, професією, посадою; працівникові гарантується заробітна плата, встановлені трудовим законодавством гарантії, пільги, компенсації; працівник підпорядковується правилам внутрішнього трудового розпорядку тощо.

  За цивільно-правовим договором, зокрема за трудовою угодою/договором підряду, яким фактично є трудова угода, оплачується не процес праці, а її результати. Він визначається, як правило, після закінчення роботи та оформляється актами приймання-здавання виконаних робіт (наданих послуг), на підставі яких провадиться їх оплата та інше.

  Порядок укладення цивільно-правових договорів регулюється нормами цивільного законодавства.

  Тому, якщо зазначені у листі працівники виконують роботи на підставі трудових угод/договорів підряду, то табель обліку використання робочого часу не повинен вестись.

 

Директор Департаменту

О. Товстенко

 

Создание сайта: SSC Group