Индикатор надёжности

Подсказка: Рекомендуется задать пароль длиной не менее двенадцати символов. Чтобы сделать его надёжнее, используйте буквы верхнего и нижнего регистра, числа и символы наподобие ! " ? $ % ^ & ).

ФССУ роз’яснив, чи можна оплачувати «е-лікарняний» без зміни статусу на «готовий до сплати»

Фонд соціального страхування України (далі — ФССУ) на своєму сайті розмістив роз’яснення з питання, чи можна оплачувати «е-лікарняний», який має статус «закритий», але не отримав статусу «готовий до сплати» попри вичерпання строків. Відповідь — так, на восьмий день після дати закриття.

Наводимо роз’яснення ФССУ повністю.

 

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ

 РОЗ’ЯСНЕННЯ

 від 08.04.2022

 Е-лікарняні можна оплачувати без зміни статусу на «готовий до сплати»

Після відновлення роботи Електронного реєстру листків непрацездатності, доступ до якого призупинявся на початку війни, деякі електронні лікарняні залишились у статусі «закритий» попри вичерпання строків.

Електронний лікарняний має статус «закритий» з дня свого створення і змінює його на «готовий до сплати» у день видачі — тобто через сім днів після дати закриття для лікарняних по тимчасовій непрацездатності і через сім днів після дати відкриття — для лікарняних по вагітності та пологах.

Однак через технічні збої сьогодні е-лікарняні часто не змінюють свій статус попри вичерпання строків. У такому випадку потрібно орієнтуватись на дати — якщо після дати закриття, зазначеної в е-лікарняному, пройшло сім днів, на восьмий день з е-лікарняним уже можна починати працювати і призначати за ним допомогу, навіть якщо його статус залишився «закритим».

Лікар має можливість внести зміни до електронного лікарняного упродовж семи днів від моменту створення, тож інформація, наявна в е-лікарняному на восьмий день, є остаточною — роботодавець може розпочати призначення допомоги від Фонду соціального страхування України і за рахунок підприємства.

Процедура призначення допомог від Фонду соціального страхування України не змінилась попри воєнний стан. Водночас, якщо роботодавець через бойові дії не має можливості оформити заяву-розрахунок за лікарняним свого працівника (наприклад, якщо знищено матеріально-технічну базу підприємства тощо), застрахована особа може отримати лікарняні або декретну допомогу напряму від ФССУ. Для цього необхідно звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду, контакти усіх відділень оновлюються за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1WOc3xhgnrqRwYaoLd3AT1m1jKsY-rLrFSGaHv9z4Gn4

Докладніше про можливість отримання допомоги напряму від ФССУ за посиланням.

Нагадаємо, саме від дати прийняття Фондом заяви-розрахунку від роботодавця залежить дата фінансування лікарняних — слідкувати за станом виплат можна в телеграм-каналі Фонду: https://t.me/socialfund.

 


Вам також може бути цікаво

З 1 січня 2025 року внесено зміни до Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів
З 1 січня 2025 року внесено зміни до Податкового кодексу та Закону про ЄСВ, якими встановлено особливості сплати військового збору, ПДФО та ЄСВ з окремих доходів
З 1 січня 2025 року педагогічним працівникам встановлено щомісячну доплату за роботу в несприятливих умовах праці
Набрав чинності Закон про Держбюджет–2025, яким встановлено соціальні стандарти та інші показники на 2025 рік
Внесено зміни до Класифікатора професій
Внесено зміни до Податкового кодексу, якими скасовано право на підвищену податкову соціальну пільгу осіб, позбавлених звання Героя України