Индикатор надёжности

Подсказка: Рекомендуется задать пароль длиной не менее двенадцати символов. Чтобы сделать его надёжнее, используйте буквы верхнего и нижнего регистра, числа и символы наподобие ! " ? $ % ^ & ).

Доповнено перелік поважних причин, за наявності яких період виключається з розрахункового періоду при нарахуванні страхових виплат

07 червня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 02.06.2023 № 561. Цією постановою внесено зміни до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266).

Змінами перелік поважних причин, за наявності яких період виключається з розрахункового періоду при обчисленні середньої заробітної плати для нарахування страхових виплат («лікарняних», «декретних» тощо), наведений у пункті 3 Порядку № 1266, доповнено ще однією поважною причиною — період, протягом якого працівник проходив строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або проходив військову службу за контрактом, зокрема шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, і за ним не зберігався роботодавцем середній заробіток за такий період.

Таким чином, для страхових випадків, які настали, починаючи з 07.06.2023, з розрахункового періоду виключається період перебування працівника на військовій службі в особливий період (в тому числі під час дії воєнного стану), коли за ним не зберігався середній заробіток за місцем роботи.

Отже, справедливість перемогла і середньоденна заробітна плата тепер не буде штучно занижуватися при розрахунку суми страхових виплат у працівників, які в розрахунковому періоді перебували на військовій службі в особливий період і за ними не зберігався середній заробіток за місцем роботи. Тобто те, про що ми повідомляли в коментарі до листа Пенсійного фонду України від 06.03.2023 № 7765-6270/У-03/8-2800/23, нарешті відбулося.

Зауважимо, що якщо роботодавець, починаючи з 19.07.2022, за власним рішенням зберігав середній заробіток за працівником-військовослужбовцем (наприклад, до дня його звільнення з військової служби), то такий період не виключається з розрахункового періоду, а середній заробіток включається до виплат розрахункового періоду.


Вам також може бути цікаво

З 1 січня 2025 року внесено зміни до Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів
З 1 січня 2025 року внесено зміни до Податкового кодексу та Закону про ЄСВ, якими встановлено особливості сплати військового збору, ПДФО та ЄСВ з окремих доходів
З 1 січня 2025 року педагогічним працівникам встановлено щомісячну доплату за роботу в несприятливих умовах праці
Набрав чинності Закон про Держбюджет–2025, яким встановлено соціальні стандарти та інші показники на 2025 рік
Внесено зміни до Класифікатора професій
Внесено зміни до Податкового кодексу, якими скасовано право на підвищену податкову соціальну пільгу осіб, позбавлених звання Героя України