Индикатор надёжности

Подсказка: Рекомендуется задать пароль длиной не менее двенадцати символов. Чтобы сделать его надёжнее, используйте буквы верхнего и нижнего регистра, числа и символы наподобие ! " ? $ % ^ & ).

Отражение в ф. № 1ДФ отдельных доходов

КОМІТЕТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ, БАНКІВСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ПОДАТКОВОЇ ТА МИТНОЇ ПОЛІТИКИ

ЛИСТ

від 23.06.2011 р. № 04-39/10-634

Щодо відображення окремих видів доходів фізичних осіб у Податковому розрахунку форми № 1ДФ

  До Комітету ВР України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики надійшло звернення Головного управління праці та соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації щодо відображення окремих видів доходів фізичних осіб у Податковому розрахунку, затвердженому наказом Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 р. № 1020 (форма № 1ДФ).

  Головне управління праці та соціального захисту населення звертає увагу на необхідність щоквартального заповнення та подання до органів державної податкової служби податкового розрахунку ф. № 1ДФ, в якому має міститися інформація про всіх отримувачів соціальних виплат, дотацій, компенсацій, пенсій, державних стипендій, житлових субсидій, матеріальної допомоги та інших грошових виплат, передбачених законами України, указами Президента України, які виплачуються з бюджетів або фондів державного соціального страхування населення.

  Головним управлінням праці та соціального захисту населення Київської міської державної адміністрації у Податковому розрахунку необхідно щоквартально відображати понад 300000 отримувачів соціальних виплат, які відповідно до норм Податкового кодексу України (далі — Кодекс) не підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, тобто не впливають на збільшення/зменшення надходжень податку до бюджету.

  Проте щоквартальна підготовка, обробка та подання такого значного обсягу інформації потребує значних витрат часу, залучення додаткової чисельності працівників, придбання відповідного програмного забезпечення та здійснення інших додаткових витрат за рахунок коштів державного бюджету.

  Згідно з пунктом 46.1 статті 46 та підпунктом «б» пункту 176.2 статті 176 Кодексу Податковий розрахунок є податковою декларацією. Тобто документом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання, чи документом, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, та суми утриманого та/або сплаченого з них податку.

  Виходячи з наведеного, Комітет вважає, що суми доходів, зокрема, зазначених у частині першій підпункту 165.1.1 пункту 165.1 статті 165 Кодексу, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, у Податковому розрахунку за формою № 1ДФ (ознака доходу «128») не відображаються.

Голова КомітетуВ. Хомутиннік

0 0 голоса
Рейтинг статьи
0
Оставьте комментарий! Напишите, что думаете по поводу статьи.x
()
x