Щодо виправлення помилки, яка полягає в невідображенні у Звіті з ЄСВ працівника, який весь місяць перебував у відпустці без збереження заробітної плати
Працівники підприємства весь квітень 2020 року перебували у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину (ст. 26 Закону України «Про відпустки»). Підприємство подало Звіт з ЄСВ за квітень, але помилково не відобразило двох працівників у таблиці 6 (ці працівники весь квітень перебували у відпустці без збереження заробітної плати і не мали доходу в цьому місяці). Помилку виявлено на початку червня. Яким чином можна виправити цю помилку?
Порядок виправлення помилок у Звіті з ЄСВ визначено в розділі V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435 (далі — Порядок № 435).
Відповідно до пункту 2 розділу V Порядку № 435 у разі виявлення страхувальником у Звіті з ЄСВ після закінчення строку подання такого Звіту помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 Звіту з ЄСВ має містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо.
Із вищенаведених норм випливає, що якщо підприємство в таблиці 6 Звіту з ЄСВ за квітень помилково не відобразило двох працівників, які весь квітень перебували у відпустці без збереження заробітної плати і не мали нарахованого доходу (за них не сплачувався ЄСВ) в цьому місяці, то виправити вказану помилку неможливо і непотрібно, оскільки по таких працівниках у поданій таблиці 6 Звіту з ЄСВ за квітень немає відомостей, які були помилкові (немає відомостей, які потрібно скасувати). При цьому таблиця 6 Звіту з ЄСВ (на відміну від таблиць 5 і 7 Звіту з ЄСВ) не має типу форми «додаткова», в якій можна було б відобразити додаткову інформацію, яка раніше помилково не була відображена у таблиці 6 Звіту з ЄСВ.
Водночас невиправлення зазначеної помилки в таблиці 6 Звіту з ЄСВ не впливає на страховий стаж працівників, оскільки місяць, в якому працівнику не нараховувався дохід (не сплачувався ЄСВ), не включається до страхового стажу незалежно від того, відображався чи ні працівник в таблиці 6 Звіту з ЄСВ із зазначенням в реквізиті 14 кількості календарних днів відпустки без збереження заробітної плати, яка дорівнює кількості календарних днів звітного місяця.