Роз’яснення Східного міжрегіонального управління Держпраці «Про особливості надання відпусток працівникам з інвалідністю» від 15.06.2023
СХІДНЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 15.06.2023
Про особливості надання відпусток працівникам з інвалідністю
Закон України «Про відпустки» встановлює державні гарантії права на відпустки працівників, визначає умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров’я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи. Особливу турботу та підтримку держава гарантує особам з інвалідністю, зокрема при наданні відпусток.
На відміну від звичайних працівників, працівники – особи з інвалідністю, які нещодавно влаштувалися на роботу та ще не відпрацювали перших 6 місяців на цьому підприємстві, можуть скористатися своїм правом оформити щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання шестимісячного терміну їхньої безперервної роботи на цьому підприємстві (пункт 2 частини сьомої статті 10 Закону України «Про відпустки»).
Працівники – особи з інвалідністю, які вже тривалий час працюють на підприємстві, за своїм бажанням мають право піти у щорічну відпустку в зручний для них час (частина тринадцята статті 10 Закону України «Про відпустки»).
Тривалість щорічної основної відпустки для працівників – осіб з інвалідністю становить:
– для осіб з інвалідністю I і II груп — 30 календарних днів;
– для осіб з інвалідністю III групи — 26 календарних днів (частина сьома статті 6 Закону України «Про відпустки»).
Відпустка без збереження заробітної плати тривалістю до 30 календарних днів щорічно надається особам з інвалідністю III групи, тривалістю до 60 календарних днів щорічно — особам з інвалідністю I та II груп (пункти 6, 7 частини першої статті 25 Закону України «Про відпустки»).