Разъяснение ГУ Пенсионного фонда Украины в Киевской области «Исправление ошибок в приложении 1 к Налоговому расчету (ЕСВ)» от 29.11.2023Роз’яснення ГУ Пенсійного фонду України у Київській області «Виправлення помилок в додатку 1 до Податкового розрахунку (ЄСВ)» від 29.11.2023
ГЛАВНОЕ УПРАВЛЕНИЕ ПЕНСИОННОГО ФОНДА УКРАИНЫ В КИЕВСКОЙ ОБЛАСТИ
РАЗЪЯСНЕНИЕ
от 29.11.2023
Исправление ошибок в приложении 1 к Налоговому расчету (ЕСВ)
Механизм исправления ошибок в приложении 1 (далее — Д1) Объединенного отчета после окончания предельного срока его подачи зависит от вида ошибки. Условно ошибки в Д1 можно разделить на суммовые (ошибки в базе и суммах ЕСВ) и несуммовые ошибки (ошибки в других реквизитах Д1). Кроме того, при исправлении несуммовых ошибок необходимо учитывать цель корректировки.
От вида ошибки и цели корректировки зависит принцип корректировки поданного Д1: с помощью признака «0, 1» или кода типа начислений (далее — КТН) «2, 3».
Признак «0, 1». Исправление несуммовой ошибки: необходимо сформировать и подать Налоговый расчет с типом «Уточнюючий» за тот налоговый период, в котором обнаружена ошибка, и Д1 к нему.
В Д1 необходимо повторить ошибочную строку и в графе 25 «Ознака (0, 1)» проставить признак «1» — строка на исключение. Далее сформировать еще одну строку с правильной информацией и в графе 25 проставить признак «0» — строка на добавление. То есть происходит замена ошибочной строки на правильную.
КТН «2, 3». Исправление суммовой ошибки:
С помощью КТН «2, 3» можно исправить любую суммовую ошибку в Д1, а также добавить/удалить строки без суммовых показателей, которые были пропущены/излишне указаны в ранее поданном Д1. При этом исправить такие ошибки можно:
– вариант 1 — с помощью Налогового расчета с типом «Уточнюючий», сформированного за тот отчетный период, в котором допущена ошибка. Он будет содержать непосредственно сам Расчет и приложение Д1 к нему с корректирующими строками;
– вариант 2 — в составе Расчета за текущий квартал с типом «Звітний».
Независимо от выбранного варианта порядок исправления будет одинаковым.
В Д1 формируется строка на работника, относительно которого допущена ошибка, указывая среди прочего в графе 10 — месяц и год, за который исправляется ошибка, а в графе 09:
– КТН «2», если доначисляется база и/или ЕСВ или добавляется строка, которой не было в поданном Д1;
– КТН «3», если уменьшается база и/или ЕСВ или необходимо удалить лишнюю строку из ранее поданного Д1.
Обратите внимание: при уменьшении базы/суммы ЕСВ показатели в графах 16 – 20 указываются без знака «минус». КТН «3» говорит о том, что необходимо уменьшить базу и/или ЕСВ в ранее поданном Д1.
Остальные графы заполняются в общем порядке.
Из корректирующего Д1 суммовые показатели необходимо перенести в разд. І Налогового расчета, а именно в графы 4 (4.1 – 4.4.3) — если увеличили сумму начислений по ЕСВ, или в графы 6 (6.1 – 6.4.3) — если уменьшили. Также при необходимости рассчитываются и заполняются графы 5, 5.1 с пеней.
Если после окончания периода для подачи отчетности за соответствующий квартал необходимо одновременно исправить суммовые и несуммовые ошибки, допущенные в строке, сформированной на застрахованное лицо, то сначала формируется и подается Налоговый расчет с типом «Уточнюючий», в котором исправляются несуммовые ошибки. Затем осуществляется исправление суммовой ошибки.1
1 Подробно об исправлении ошибок в поданном Налоговом расчете, в том числе в приложениях 1, 4ДФ и 5 к нему, идет речь в статье «Исправление ошибок в Налоговом расчете» журнала «Все о труде и зарплате» № 5/2023, стр. 54. (Ред.)
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 29.11.2023
Виправлення помилок в додатку 1 до Податкового розрахунку (ЄСВ)
Механізм виправлення помилок у додатку 1 (далі — Д1) Об’єднаного звіту після спливу граничного строку його подання залежить від виду помилки. Умовно помилки в Д1 можна розділити на сумові (помилки в базі та сумах ЄСВ) та несумові помилки (помилки в інших реквізитах Д1). Крім того, при виправленні несумових помилок потрібно враховувати мету коригування.
Від виду помилки та мети коригування залежить принцип коригування поданого Д1: за допомогою ознаки «0, 1» або коду типу нарахувань (далі — КТН) «2, 3».
Ознака «0, 1». Виправлення несумової помилки: необхідно сформувати та подати Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий» за той податковий період, в якому виявлено помилку, та Д1 до нього.
У Д1 потрібно повторити помилковий рядок та в графі 25 «Ознака (0, 1)» проставити ознаку «1» — рядок на вилучення. Далі сформувати ще один рядок з правильною інформацією та в графі 25 проставити ознаку «0» — рядок на додавання. Тобто відбувається заміна помилкового рядка на правильний.
КТН «2, 3». Виправлення сумової помилки:
За допомогою КТН «2, 3» можна виправити будь-яку сумову помилку в Д1, а також додати/видалити рядки без сумових показників, які були пропущені/зайво зазначені в раніше поданому Д1. Причому виправити такі помилки можна:
– варіант 1 — за допомогою Податкового розрахунку з типом «Уточнюючий», сформованого за той звітний період, в якому допущено помилку. Він міститиме безпосередньо сам Розрахунок та додаток Д1 до нього з коригуючими рядками;
– варіант 2 — у складі Розрахунку за поточний квартал з типом «Звітний».
Незалежно від обраного варіанту, порядок виправлення буде однаковим.
У Д1 формується рядок на працівника, щодо якого допущено помилку, зазначаючи серед іншого у графі 10 — місяць і рік, за який виправляється помилка, а в графі 09:
– КТН «2», якщо донараховується база та/або ЄСВ чи додається рядок, який не було зазначено в поданому Д1;
– КТН «3», якщо зменшується база та/або ЄСВ чи потрібно видалити зайвий рядок з раніше поданого Д1.
Зверніть увагу: при зменшенні бази/суми ЄСВ показники в графах 16 – 20 зазначаються без знака «мінус». КТН «3» говорить про те, що слід зменшити базу та/або ЄСВ в раніше поданому Д1.
Інші графи заповнюються в загальному порядку.
З коригуючого Д1 сумові показники необхідно перенести до розд. І Податкового розрахунку, а саме до граф 4 (4.1 – 4.4.3) — якщо збільшили суму нарахувань з ЄСВ, або ж до граф 6 (6.1 – 6.4.3) — якщо зменшили. Також за потреби розраховуються та заповнюються графи 5, 5.1 з пенею.
Якщо після закінчення періоду для звітування за відповідний квартал необхідно одночасно виправити сумові та несумові помилки, допущені в рядку, сформованому на застраховану особу, то спочатку формується та подається Податковий розрахунок з типом «Уточнюючий», в якому виправляються несумові помилки. Потім проводиться виправлення сумової помилки.1
1 Докладно про виправлення помилок у поданому Податковому розрахунку, зокрема у додатках 1, 4ДФ і 5 до нього, йдеться у статті «Виправлення помилок у Податковому розрахунку» журналу «Все про працю і зарплату» № 5/2023, стор. 54. (Ред.)