Роз’яснення ГУ ДПС в Івано-Франківській області «Підстави для застосування податкової соціальної пільги» від 04.12.2023
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 04.12.2023
Підстави для застосування податкової соціальної пільги
Відповідно до ст. 169 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) платник податку має подати роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги.
Згідно з нормами ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).
Податкова соціальна пільга починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування податкової соціальної пільги згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування пільги, а також заявами про відмову від такої пільги.
Якщо у платника податків виникає право на застосування податкової соціальної пільги з інших підстав ніж тих, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.
Нагадаємо, що платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), на суму податкової соціальної пільги, якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2023 році — 3760 грн).1
1 У 2024 році податкова соціальна пільга застосовується, якщо розмір місячної заробітної плати працівника не перевищує 4240 грн. (3028 грн. х 1,4). (Ред.)