Разъяснение ГУ ГНС в Днепропетровской области «Имеет ли право на НСЛ работник, который одновременно с доходами в виде зарплаты получает доходы в виде пенсии?» от 19.05.2022Роз’яснення ГУ ДПС у Дніпропетровській області «Чи має право на ПСП працівник, який одночасно з доходами у вигляді заробітної плати отримує доходи у вигляді пенсії?» від 19.05.2022
ГЛАВНОЕ УПРАВЛЕНИЕ ГНС В ДНЕПРОПЕТРОВСКОЙ ОБЛАСТИ
РАЗЪЯСНЕНИЕ
от 19.05.2022
Имеет ли право на НСЛ работник, который одновременно с доходами
в виде заработной платы получает доходы в виде пенсии?
Главное управление ГНС в Днепропетровской области напоминает.
Налогоплательщики, имеющие право на уменьшение суммы общего месячного налогооблагаемого дохода, получаемого от одного работодателя в виде заработной платы, на сумму налоговой социальной льготы (далее — НСЛ), и размеры НСЛ определены в п. 169.1 ст. 169 Налогового кодекса Украины (далее — НКУ).
НСЛ применяется к начисленному налогоплательщику месячному доходу в виде заработной платы только по одному месту его начисления (выплаты) (пп. 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 НКУ).
Налогоплательщик подает работодателю заявление о самостоятельном избрании места применения НСЛ (пп. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 НКУ).
Вместе с тем, согласно пп. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 НКУ НСЛ не применяется к:
– доходам налогоплательщика, иным чем заработная плата;
– заработной плате, которую налогоплательщик в течение отчетного налогового месяца получает одновременно с доходами в виде стипендии, денежного или имущественного (вещевого) обеспечения учеников, студентов, аспирантов, ординаторов, адъюнктов, военнослужащих, выплачиваемых из бюджета;
– доходу самозанятого лица от осуществления предпринимательской деятельности, а также другой независимой профессиональной деятельности.
С учетом изложенного, физическое лицо, которое одновременно с доходами в виде пенсии из Пенсионного фонда Украины получает доходы в виде заработной платы, имеет право на уменьшение суммы общего месячного налогооблагаемого дохода, получаемого от одного работодателя в виде заработной платы, на сумму НСЛ при соблюдении требований пп. 169.1 ст. 169 НКУ и предоставлении работодателю заявления о применении льготы.
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 19.05.2022
Чи має право на ПСП працівник, який одночасно з доходами
у вигляді заробітної плати отримує доходи у вигляді пенсії?
Головне управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує.
Платники податків, які мають право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі — ПСП), та розміри ПСП визначені у п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).
ПСП застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати) (п.п. 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 ПКУ).
Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП (п.п. 169.2.2 п. 169.2 ст. 169 ПКУ).
Разом з цим, згідно з п.п. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 ПКУ ПСП не може бути застосована до:
– доходів платника податку, інших ніж заробітна плата;
– заробітної плати, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачуються з бюджету;
– доходу самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.
З урахуванням зазначеного, фізична особа, яка одночасно з доходами у вигляді пенсії з Пенсійного фонду України отримує доходи у вигляді заробітної плати, має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму ПСП за умови дотримання вимог п.п. 169.1 ст. 169 ПКУ та подання роботодавцю заяви про застосування пільги.