Щодо заповнення реквізиту «номер додатка в Розрахунку» заголовної частини додатків до Податкового розрахунку
Яким чином заповнюється реквізит «номер додатка в Розрахунку» рядка 02 заголовної частини додатків до Податкового розрахунку? Який порядок заповнення вказаного реквізиту, якщо підприємство створено (зареєстровано) і почало виплачувати дохід працівникам в лютому 2021 року?
Наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 р. № 4 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 15.12.2020 р. № 773) затверджено форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Розрахунок) і Порядок заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Порядок № 4).
Заголовна частина Розрахунку містить, зокрема, інформацію про додатки, що є невід’ємною частиною Розрахунку.
Згідно з пунктом 1 розділу ІІІ Порядку № 4 у рядку 06 Розрахунку зазначається інформація про додатки (навпроти кожного виду додатка проставляється кількість додатків та кількість аркушів додатків, що є складовими Розрахунку). Навпроти додатків, які не подаються, проставляється відмітка: на паперових носіях — прочерки; в електронній формі — поле залишається незаповненим.
Відповідно до пункту 4 розділу IV Порядку № 4 в реквізиті «номер додатка в Розрахунку» заголовної частини Додатка 4ДФ до Розрахунку «Відомості про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору» (далі — 4ДФ) зазначається номер додатка такого виду в Розрахунку.
Аналогічний підхід застосовується при заповненні реквізиту «номер додатка в Розрахунку» заголовної частини інших додатків до Розрахунку, зокрема, Додатка 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (далі — Д1).
Видами додатків в Розрахунку, які заповнюють роботодавці, є додаток 1 (Д1), додаток 4ДФ, додаток 5 (Д5), додаток 6 (Д6).
При заповненні реквізиту «номер додатка в Розрахунку» нумерація додатків здійснюється лише в межах одного виду додатка і для кожного виду додатка окремо, а не загальна (не скрізна) нумерація для всіх додатків в Розрахунку. Тому незалежно від кількості додатків Д1 в Розрахунку нумерація додатків 4ДФ завжди починається з одиниці.
Наприклад, оскільки додаток 1 (Д1) є видом додатка в Розрахунку, то при заповненні Розрахунку за І квартал 2021 року в рядку 02 Д1 за січень в реквізиті «номер додатка в Розрахунку» зазначається 1, в Д1 за лютий — 2, в Д1 за березень — 3. Ця кількість додатків Д1 відображається в заголовній частині Розрахунку на перетині рядка 062 і графи «кількість додатків» — 3.
Додаток 4ДФ є окремим видом додатка в Розрахунку, тому при заповненні Розрахунку за І квартал 2021 року в рядку 02 4ДФ за січень в реквізиті «номер додатка в Розрахунку» зазначається 1, в 4ДФ за лютий — 2, в 4ДФ за березень — 3. Ця кількість додатків 4ДФ відображається в заголовній частині Розрахунку на перетині рядка 064 і графи «кількість додатків» — 3.
Оскільки додаток 5 (Д5) також є видом додатка в Розрахунку, який подається один за весь квартал (без розбивки по місяцях), то в реквізиті «номер додатка в Розрахунку» Д5 завжди буде зазначатися 1. За наявності показників для декларування в Д5 в заголовній частині Розрахунку на перетині рядка 065 і графи «кількість додатків» зазначається 1.
Таким чином, в більшості випадків число в реквізиті «номер додатка в Розрахунку» Д1 і 4ДФ буде відповідати числу в реквізиті «номер місяця в кварталі». Винятком є лише ситуація, коли підприємство створено (зареєстровано) і почало роботу не в першому місяці кварталу.
Зважаючи на зміст запитання, якщо підприємство створено (зареєстровано) в лютому 2021 року (другий місяць І кварталу) і в цьому ж місяці почало нараховувати прийнятим на роботу працівникам заробітну плату (дохід), то при формуванні Розрахунку за І квартал 2021 року підприємство не подає Д1 за січень і 4ДФ за січень (в січні підприємства не існувало, тому воно не могло в цьому місяці нараховувати доходи фізичним особам). В реквізиті «номер додатка в Розрахунку» Д1 за лютий і 4ДФ за лютий зазначається 1, в цьому ж реквізиті Д1 за березень і 4ДФ за березень зазначається 2.