Разъяснение Главного управления ГНС в Киевской области «О налогообложении путевок, предоставляемых работодателем работнику и членам его семьи бесплатно» от 25.06.2020 г.Роз’яснення Головного управління ДПС у Київській області «Щодо оподаткування путівок, які надаються роботодавцем працівнику та членам його сім’ї безоплатно» від 25.06.2020 р.
ГЛАВНОЕ УПРАВЛЕНИЕ ГНС В КИЕВСКОЙ ОБЛАСТИ
РАЗЪЯСНЕНИЕ
от 25.06.2020 г.
О налогообложении путевок, предоставляемых работодателем работнику и членам его семьи бесплатно
Главное управление ГНС в Киевской области напоминает, что объектом налогообложения налогом на доходы физических лиц у резидента является общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход.
Доходы, которые включаются в общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход плательщика налога, определены в п. 164.2 ст. 164 Налогового кодекса Украины (далее — НКУ).
Статьей 165 НКУ определены доходы, которые не включаются в расчет общего месячного (годового) налогооблагаемого дохода плательщика налога. Среди них — стоимость путевок на отдых, оздоровление и лечение, в том числе на реабилитацию лиц с инвалидностью, на территории Украины плательщика налога и/или членов его семьи первой степени родства, которые предоставляются его работодателем — плательщиком налога на прибыль предприятий бесплатно или со скидкой (в размере такой скидки) один раз в календарный год, при условии, что стоимость путевки (размер скидки) не превышает 5 размеров минимальной заработной платы, установленной на 1 января налогового (отчетного) года (в 2020 году — 23 615,00 грн.).
Эта норма дает право работодателю не облагать налогом стоимость путевок, предоставленных бесплатно или со скидкой (в размере такой скидки), если их стоимость (размер скидки) не превышает в 2020 году для своего работника и для двух членов его семьи (жена и ребенок) 70 845 грн., то есть 23 615 грн. на лицо один раз в календарный год.
В соответствии с пп. 1.7 п. 16-1 подразд. 10 разд. XX НКУ освобождаются от обложения военным сбором доходы, которые согласно разд. IV НКУ не включаются в общий налогооблагаемый доход физических лиц (не подлежат налогообложению, облагаются по нулевой ставке).
Членами семьи физического лица первой степени родства для целей гл. IV НКУ считаются его родители, муж или жена, дети такого физического лица, в том числе усыновленные (пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 НКУ).1
1 Подробно о порядке налогообложения стоимости путевок, предоставленных работодателем работнику и членам его семьи, рассказано в статье «Предоставление предприятием санаторных путевок работникам и их детям» журнала «Все о труде и зарплате» № 5/2019, стр. 66. (Ред.)
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У КИЇВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 25.06.2020 р.
Щодо оподаткування путівок, які надаються роботодавцем працівнику та членам його сім’ї безоплатно
Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб у резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Доходи, які включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначені в п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).
Статтею 165 ПКУ визначені доходи, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Серед них — вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію осіб з інвалідністю, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем – платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року (у 2020 році — 23 615,00 грн.).
Ця норма надає право роботодавцю не оподатковувати вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, наданих безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки), якщо їх вартість (розмір знижки) не перевищує у 2020 році для свого працівника і для двох членів його сім’ї (дружина та дитина) 70 845 грн., тобто 23 615 грн. на особу один раз на календарний рік.
Згідно з пп. 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX ПКУ звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розд. IV ПКУ не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою).
Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).1
1 Докладно про порядок оподаткування вартості путівок, наданих роботодавцем працівнику та членам його сім’ї, йшлося у статті «Надання підприємством санаторних путівок працівникам та їхнім дітям» журналу «Все про працю і зарплату» № 5/2019, стор. 66. (Ред.)