Об исправлении ошибки, заключающейся в неотражении в Отчете о ЕСВ работника, который весь месяц находился в отпуске без сохранения заработной платыЩодо виправлення помилки, яка полягає в невідображенні у Звіті з ЄСВ працівника, який весь місяць перебував у відпустці без збереження заробітної плати
Работники предприятия весь апрель 2020 года находились в отпуске без сохранения заработной платы на период карантина (ст. 26 Закона Украины «Об отпусках»). Предприятие представило Отчет о ЕСВ за апрель, но ошибочно не отразило в таблице 6 двоих работников (эти работники весь апрель находились в отпуске без сохранения заработной платы и не имели дохода в этом месяце). Ошибка выявлена в начале июня. Каким образом можно исправить эту ошибку?Працівники підприємства весь квітень 2020 року перебували у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину (ст. 26 Закону України «Про відпустки»). Підприємство подало Звіт з ЄСВ за квітень, але помилково не відобразило двох працівників у таблиці 6 (ці працівники весь квітень перебували у відпустці без збереження заробітної плати і не мали доходу в цьому місяці). Помилку виявлено на початку червня. Яким чином можна виправити цю помилку?
Порядок исправления ошибок в Отчете о ЕСВ определен в разделе V Порядка формирования и представления страхователями отчета о суммах начисленного единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование, утвержденного приказом Министерства финансов Украины от 14.04.2015 г. № 435 (далее — Порядок № 435).
В соответствии с пунктом 2 раздела V Порядка № 435 в случае выявления страхователем в Отчете о ЕСВ после окончания срока подачи такого Отчета ошибки в реквизитах (кроме сумм), которая касается страхователя или застрахованного лица, подаются отменяющие документы, то есть страхователь должен сформировать и подать Отчет за предыдущий период, содержащий перечень таблиц Отчета, соответствующую таблицу с указанием типа формы «скасовуюча» со сведениями, которые были ошибочны, на одно или нескольких застрахованных лиц и соответствующую таблицу с указанием типа формы «початкова» с указанными правильными сведениями на одно или нескольких застрахованных лиц, при этом таблица 6 Отчета о ЕСВ должна содержать данные по каждому застрахованному лицу отдельно.
Из вышеприведенных норм следует, что если предприятие в таблице 6 Отчета о ЕСВ за апрель ошибочно не отразило двух работников, которые весь апрель находились в отпуске без сохранения заработной платы и не имели начисленного дохода (ЕСВ) в этом месяце, то исправить такую ошибку невозможно и не нужно, поскольку по таким работникам в представленной таблице 6 Отчета о ЕСВ нет сведений, которые были ошибочны (нет ошибки в реквизитах застрахованного лица), то есть по таким работникам нет сведений, которые необходимо отменить. При этом таблица 6 Отчета о ЕСВ не имеет типа формы «додаткова», в которой можно было бы отразить дополнительную информацию, которая ранее ошибочно не была отражена в таблице 6 Отчета о ЕСВ.
В то же время неисправление указанной ошибки в таблице 6 Отчета о ЕСВ не влияет на страховой стаж работников, поскольку месяц, в котором работнику не начислялся доход и за него не уплачивался ЕСВ, не включается в страховой стаж (независимо от того, отражался или нет работник в таблице 6 Отчета о ЕСВ с указанием в реквизите 14 количества календарных дней отпуска без сохранения заработной платы, равного количеству календарных дней отчетного месяца).
Порядок виправлення помилок у Звіті з ЄСВ визначено в розділі V Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435 (далі — Порядок № 435).
Відповідно до пункту 2 розділу V Порядку № 435 у разі виявлення страхувальником у Звіті з ЄСВ після закінчення строку подання такого Звіту помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 Звіту з ЄСВ має містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо.
Із вищенаведених норм випливає, що якщо підприємство в таблиці 6 Звіту з ЄСВ за квітень помилково не відобразило двох працівників, які весь квітень перебували у відпустці без збереження заробітної плати і не мали нарахованого доходу (за них не сплачувався ЄСВ) в цьому місяці, то виправити вказану помилку неможливо і непотрібно, оскільки по таких працівниках у поданій таблиці 6 Звіту з ЄСВ за квітень немає відомостей, які були помилкові (немає відомостей, які потрібно скасувати). При цьому таблиця 6 Звіту з ЄСВ (на відміну від таблиць 5 і 7 Звіту з ЄСВ) не має типу форми «додаткова», в якій можна було б відобразити додаткову інформацію, яка раніше помилково не була відображена у таблиці 6 Звіту з ЄСВ.
Водночас невиправлення зазначеної помилки в таблиці 6 Звіту з ЄСВ не впливає на страховий стаж працівників, оскільки місяць, в якому працівнику не нараховувався дохід (не сплачувався ЄСВ), не включається до страхового стажу незалежно від того, відображався чи ні працівник в таблиці 6 Звіту з ЄСВ із зазначенням в реквізиті 14 кількості календарних днів відпустки без збереження заробітної плати, яка дорівнює кількості календарних днів звітного місяця.