Роз’яснення Головного управління ДПС у м. Києві «Щодо розміру ЄСВ, який застосовується при виплаті працівнику – особі з інвалідністю винагороди за цивільно-правовим договором» від 26.06.2023
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС У М. КИЄВІ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 26.06.2023
Щодо розміру ЄСВ, який застосовується при виплаті
працівнику – особі з інвалідністю винагороди за цивільно-правовим договором
Який розмір єдиного внеску застосовує юридична особа при виплаті працівнику – особі з інвалідністю винагороди за цивільно-правовим договором?
Головне управління ДПС у м. Києві повідомляє, що нормами частини п’ятої ст. 8 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі — Закон № 2464) визначено, що єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22 відс. до визначеної бази нарахування єдиного внеску.
Відповідно до п. 13 частини п’ятої ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб – підприємців, у яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 відс. визначеної п. 1 частини першої ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.
Згідно з пп. 5 п. 2 розд. ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року № 449 із змінами та доповненнями, для підприємств, установ і організацій, у яких працюють особи з інвалідністю, єдиний внесок встановлюється відповідно до Закону № 2464 у розмірі 8,41 відс. суми нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» із змінами та доповненнями, суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для працюючих осіб з інвалідністю.
Отже, юридична особа при виплаті працівнику – особі з інвалідністю винагороди за цивільно-правовим договором застосовує ставку єдиного внеску у розмірі 22 відсотки.