Роз’яснення Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці «Щодо звільнення працівника за станом здоров’я та виплати вихідної допомоги при такому звільненні» від 27.02.2024
ПІВДЕННО-СХІДНЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 27.02.2024
Щодо звільнення працівника за станом здоров’я
та виплати вихідної допомоги при такому звільненні
За якою статтею звільняється працівник за станом здоров’я та чи виплачується допомога при звільненні за станом здоров’я під час воєнного стану?
Так, допомога виплачується.
Відповідно до умов пункту 2 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) за ініціативою роботодавця працівника звільняють із займаної посади за станом здоров’я на підставі неможливості продовжувати роботу внаслідок захворювання.
Для такого звільнення необхідно мати висновки, довідки МСЕК, які підтверджують неможливість праці.1
1 Детально про звільнення працівника за станом здоров’я (за пунктом 2 статті 40 КЗпП) йдеться у статті «Звільнення працівника у випадку виявленої невідповідності займаній посаді» журналу «Все про працю і зарплату» № 3/2023, стор. 84. (Ред.)
При припиненні трудового договору за пунктом 2 частини першої статті 40 КЗпП працівникові, окрім остаточного розрахунку, в який входять основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, інші виплати, на які працівник має право згідно з умовами трудового договору (ст. 116 КЗпП), підприємством додатково виплачується вихідна допомога у розмірі не менше середнього місячного заробітку, що визначено статтею 44 КЗпП.2
2 Докладно про виплату вихідної допомоги працівникам при звільненні йдеться у статті «Грошовий розрахунок з працівником при звільненні (частина 1)» на стор. 84 цього номера. (Ред.)