Разъяснение Центрально-Западного межрегионального управления Гоструда «О возможности уволить работника, отказавшегося работать в связи с изменением существенных условий труда в период военного положения» от 29.05.2023Роз’яснення Центрально-Західного міжрегіонального управління Держпраці «Щодо можливості звільнити працівника, який відмовився працювати у зв’язку зі зміною істотних умов праці в період воєнного стану» від 29.05.2023
ЦЕНТРАЛЬНО-ЗАПАДНОЕ МЕЖРЕГИОНАЛЬНОЕ УПРАВЛЕНИЕ ГОСУДАРСТВЕННОЙ СЛУЖБЫ УКРАИНЫ ПО ВОПРОСАМ ТРУДА
РАЗЪЯСНЕНИЕ
от 29.05.2023
О возможности уволить работника, отказавшегося работать
в связи с изменением существенных условий труда в период военного положения
Возможно ли уволить работника, отказавшегося работать в связи с изменением существенных условий труда в период военного положения?
Согласно статье 3 Закона Украины «Об организации трудовых отношений в условиях военного положения» в период действия военного положения уведомление работника об изменении существенных условий труда и изменении условий оплаты труда, предусмотренных частью третьей статьи 32 КЗоТ Украины, осуществляется не позднее, чем до введения таких условий.
Если работник отказался работать в новых условиях и уведомил об этом работодателя в письменном виде, работодатель имеет право расторгнуть с ним трудовой договор на основании пункта 6 статьи 36 КЗоТ Украины.
То есть работодатель имеет право уволить работника, который отказывается по каким-либо причинам продолжать выполнять работу в новых условиях.
Законодательство не предусматривает необходимости принятия мер по трудоустройству работников в таких случаях.
ЦЕНТРАЛЬНО-ЗАХІДНЕ МІЖРЕГІОНАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 29.05.2023
Щодо можливості звільнити працівника, який відмовився працювати
у зв’язку зі зміною істотних умов праці в період воєнного стану
Чи можливо звільнити працівника, який відмовився працювати у зв’язку зі зміною істотних умов праці в період воєнного стану?
Відповідно до статті 3 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану повідомлення працівника про зміну істотних умов праці та зміну умов оплати праці, передбачених частиною третьою статті 32 КЗпП України, здійснюється не пізніш як до запровадження таких умов.
Якщо працівник відмовився працювати в нових умовах та повідомив про це роботодавця письмово, роботодавець має право розірвати з ним трудовий договір на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП України.
Тобто роботодавець має право звільнити працівника, який відмовляється з будь яких причин продовжувати виконувати роботу в нових умовах.
Законодавство не передбачає необхідності вжиття заходів щодо працевлаштування працівників у таких випадках.