Лист Мінекономіки «Щодо розрахунку суми заробітної плати працівникам, які працюють на умовах неповного робочого часу» від 18.02.2020 р. № 3511-06/10282-07
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 18.02.2020 р. № 3511-06/10282-07
Щодо розрахунку суми заробітної плати працівникам,
які працюють на умовах неповного робочого часу
(Витяг)
Директоратом норм та стандартів гідної праці Мінекономіки розглянуто лист щодо оплати праці при встановленні неповного робочого часу, який надійшов з Міністерства соціальної політики України, та в межах компетенції повідомляється наступне.
Статтею 21 Закону України «Про оплату праці» (далі — Закон) встановлено, що працівник має право на оплату своєї праці відповідно до актів законодавства і колективного договору на підставі укладеного трудового договору.
Згідно із статтею 1 Закону заробітна плата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Робота на умовах неповного робочого часу регламентується статтею 56 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Неповний робочий час може бути встановлений за угодою між працівником і роботодавцем, з ініціативи роботодавця, а також в обов’язковому порядку на прохання працівників, які мають право на неповний робочий час згідно з законодавством.
У випадку якщо працівники відповідно до статті 56 КЗпП працюють на умовах неповного робочого часу, то оплата праці проводиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.
Тобто обчислення заробітної плати залежить від умов укладеного трудового договору. Тому працівникові, який згідно з трудовим договором працює на умовах частини місячного посадового окладу (0,25 ставки, 0,5 ставки, 0,75 ставки тощо), у разі відпрацювання ним всіх робочих днів і годин, передбачених індивідуальним графіком роботи, розрахованим з урахуванням вимог статей 50 – 53, 67 та 73 КЗпП, заробітна плата має обчислюватися шляхом множення місячного посадового окладу за повною посадою на частину окладу, яку займає працівник за цією посадою.1
1 Порядок нарахування заробітної плати в цьому випадку розглянуто на конкретному прикладі в консультації «Нарахування заробітної плати за місяць, в якому один з робочих днів є передсвятковим, працівнику, який обіймає 0,5 посади, і працівнику, який за власним бажанням працює з неповним робочим часом» цього номера. (Ред.)
<…>
Одночасно повідомляємо, що листи міністерств не є нормативно-правовими актами, вони мають інформаційно-рекомендаційний характер.
Генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці – Ю. Кузовой
________________________________________________________________________