Разъяснение Главного управления Государственной налоговой службы в Ивано-Франковской области «О налогообложении доходов работника, призванного на военную службу во время мобилизации» от 08.04.2022Роз’яснення Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області «Щодо оподаткування доходів працівника, якого призвано на військову службу під час мобілізації» від 08.04.2022
ГЛАВНОЕ УПРАВЛЕНИЕ ГНС В ИВАНО-ФРАНКОВСКОЙ ОБЛАСТИ
РАЗЪЯСНЕНИЕ
от 08.04.2022
О налогообложении доходов работника, призванного на военную службу во время мобилизации
За работниками, проходящими службу в территориальной обороне Украины, сохраняются место работы, должность и средний заработок независимо от формы собственности предприятия.
При отправке работника на военную службу работодатель должен издать приказ об освобождении работника от работы на время мобилизации и сохранении на это время должности и средней зарплаты. Также за работодателем остается обязанность начисления и уплаты налогов за такого работника (НДФЛ по ставке 18 процентов, военный сбор — 1,5 процента) и ЕСВ.
Однако, согласно Закону Украины «О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и другие законодательные акты Украины о действии норм на период военного положения» от 15.03.2022 № 2120-IX с 1 марта 2022 года имеют право не уплачивать ЕСВ за мобилизованных работников предприниматели–работодатели – плательщики единого налога II – III групп, юридические лица, принадлежащие к III группе. Решение об уплате или неуплате ЕСВ в таком случае работодатель принимает самостоятельно. Суммы ЕСВ, начисленные, но не уплаченные таким работодателем, уплачиваются за счет государственного бюджета.
Возмещению уплаченные денежные средства по ЕСВ не подлежат.
ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДПС В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ
РОЗ’ЯСНЕННЯ
від 08.04.2022
Щодо оподаткування доходів працівника, якого призвано на військову службу під час мобілізації
За працівниками, які несуть службу в територіальній обороні України, зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток незалежно від форми власності підприємства.
При відправленні працівника на військову службу роботодавець повинен видати наказ про увільнення працівника від роботи на час мобілізації та збереження на цей час посади та середньої зарплати. Також за роботодавцем залишається обов’язок щодо нарахування та сплати податків за такого найманого працівника (ПДФО за ставкою 18 відсотків, військовий збір — 1,5 відсотків) та ЄСВ.
Однак, згідно із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період воєнного стану» від 15.03.2022 № 2120-IX з 1 березня 2022 року мають право не сплачувати єдиний внесок за мобілізованих працівників підприємці-роботодавці – платники єдиного податку II – III груп, юридичні особи, які належать до III групи. Рішення про сплату чи несплату ЄСВ у такому випадку роботодавець приймає самостійно. Суми ЄСВ, нараховані, але не сплачені таким роботодавцем, сплачуються за рахунок державного бюджету.
Відшкодуванню сплачені кошти з ЄСВ не підлягають.