Лист Фонду соціального страхування України «Щодо надання за місцем роботи за сумісництвом копії листка непрацездатності та довідки про середню заробітну плату з основного місця роботи» від 12.10.2021 № 03/О-878з-1047
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 12.10.2021 № 03/О-878з-1047
Щодо надання за місцем роботи за сумісництвом копії листка непрацездатності
та довідки про середню заробітну плату з основного місця роботи
Відповідно до частини першої статті 30 Закону України від 23.09.99 № 1105 «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначаються та надаються за основним місцем роботи (діяльності).
Допомога по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомога по вагітності та пологах застрахованим особам (у тому числі тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору) надається за основним місцем роботи (діяльності) та за сумісництвом (наймом) у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 3 Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234, дати відкриття та закриття листка непрацездатності відповідають датам початку строку дії та закінчення строку дії медичного висновку, на підставі якого сформований цей листок непрацездатності. Листок непрацездатності вважається виданим через сім днів після дати закриття листка непрацездатності.
Інформація по листках непрацездатності працівника відображається у кабінеті страхувальника на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. У випадку невідображення в електронних кабінетах страхувальників електронних листків непрацездатності застрахована особа має можливість підтвердити факт своєї тимчасової непрацездатності витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності, виданим територіальними органами Пенсійного фонду України в паперовій формі для кожного роботодавця окремо.1 Тому у випадку формування для застрахованої особи електронного лікарняного надавати за місцем роботи за сумісництвом копію листка непрацездатності, засвідчену підписом керівника і печаткою (за наявності), за основним місцем роботи, не потрібно.
1 На жаль, донині територіальні органи ПФУ при зверненні до них застрахованих осіб не надають у паперовій формі витяг з Електронного реєстру листків непрацездатності, оскільки форма такого витягу та порядок його видачі не затверджені. (Ред.)
Роботодавцю за місцем роботи за сумісництвом застрахована особа надає довідку про середню заробітну плату за основним місцем роботи, відповідно до пункту 30 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266.2
2 Докладно про обчислення середньої заробітної плати для нарахування страхових виплат за сумісництвом йдеться у статті «Сумісники: нарахування лікарняних і декретних» журналу «Все про працю і зарплату» № 4/2019, стор. 46. (Ред.)
Якщо застрахована особа здійснює підприємницьку діяльність та є фізичною особою – підприємцем, то інформація по листку непрацездатності буде відображатися у її кабінетах страхувальника та застрахованої особи на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України, тому отримувати копії завірених електронних листків непрацездатності не потрібно.
Заступник директора В. Хижняк