.

Вы здесь

О возврате переплаты по налогу на прибыль

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 25.12.2012 р. № 7772/0/61-12/15-1215

Про повернення переплати з податку на прибуток

  ДПСУ розглянула лист ПАТ про повернення переплати з податку на прибуток та повідомляє.

  Право платників на повернення надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) передбачено Податковим кодексом України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI за умови дотримання положень ст. 43 "Умови повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань".

  Наказом ДПСУ, МФУ, Держказначейства України від 21.12.2010 р. № 974/1597/499 затверджено Порядок взаємодії органів ДПС, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов'язань (далі — Порядок).

  Пунктом 6 Порядку передбачено подання заяви платником податку до органу ДПСУ за місцем перебування на податковому обліку.

  Згідно із п. 7 Порядку ДПІ не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання заяви готує висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та направляє його для виконання відповідному органові Держказначейства України.

  Контролюючий орган несе відповідальність згідно із законом за несвоєчасність передачі Держказначейству України для виконання висновку про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету (п. 43.5 ст. 43 Кодексу).

  Таким чином, від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми з податку на прибуток платник податку має право подати до контролюючого органу заяву про повернення таких сум, за висновком якого Держказначейство України повертає кошти.

 

Заступник Голови                                             А. Ігнатов

Создание сайта: SSC Group