Індикатор надійності

Підказка: Пароль повинен мати щонайменше 12 символів. Щоб зробити його сильнішим, використовуйте великі та маленькі букви, цифри, та спеціальні символи.

Внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних засобами Порталу «Дія»

02 жовтня 2024 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг» від 01.10.2024 № 1125. Цією постановою внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» від 05.06.2024 № 650 (далі — Порядок № 650), про норми якого ми докладно повідомляли (дивстаттю «Нові Порядки бронювання військовозобов’язаних та критерії визначення підприємств критично важливими для економіки та потреб ЗСУ» у ВПЗ № 6/2024, стор. 68).

Зміни до Порядку № 650 передбачають додаткову умову для включення працівника до списку військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час (далі — списки) засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, тобто через Портал «Дія», а також збільшення інформації, яку роботодавці мають надати щодо працівників, які пропонуються до бронювання.

Так, абзац другий пункту 13 Порядку № 650 доповнено нормою, згідно з якою до списку включаються військовозобов’язані, які взяті на персональний військовий облік у відповідному державному органі, підприємстві, установі.

Отже, до списку на бронювання можна включати лише тих працівників, які на підприємстві взяті на персональний військовий облік.

Підпункт 2 пункту 16 Порядку № 650 доповнено абзацами п’ятим – сьомим, внаслідок чого у списку щодо військовозобов’язаного тепер додатково зазначаються такі відомості:

реквізити військово-облікового документа (у паперовій або електронній формі);

військово-облікова спеціальність;

дата уточнення військово-облікових даних.

Таким чином, відтепер, крім прізвища, імені та по батькові, ідентифікаційного номера (за його відсутності — серії (за наявності) та номера паспорта) працівника і строку дії відстрочки, роботодавець повинен зазначати й вищенаведену нову інформацію по працівнику.

Відповідно, змінилися й правила перевірки працівника з метою надання йому статусу заброньованого (взяття на спеціальний військовий облік й надання відстрочки).

Так, пункт 19 Порядку № 650 викладено в наступній новій редакції:

«19. У разі позитивного результату перевірки, проведеної відповідно до пункту 18 цього Порядку, засобами Реєстру військовозобов’язаних переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

перебуває на військовому обліку та має військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі);

уточнив дані щодо перебування на військовому обліку відповідно до пункту 2 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку»;

не перебуває у розшуку.».


Вам також може бути цікаво

З 1 січня 2025 року внесено зміни до Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів
З 1 січня 2025 року внесено зміни до Податкового кодексу та Закону про ЄСВ, якими встановлено особливості сплати військового збору, ПДФО та ЄСВ з окремих доходів
З 1 січня 2025 року педагогічним працівникам встановлено щомісячну доплату за роботу в несприятливих умовах праці
Набрав чинності Закон про Держбюджет–2025, яким встановлено соціальні стандарти та інші показники на 2025 рік
Внесено зміни до Класифікатора професій
Внесено зміни до Податкового кодексу, якими скасовано право на підвищену податкову соціальну пільгу осіб, позбавлених звання Героя України