Індикатор надійності

Підказка: Пароль повинен мати щонайменше 12 символів. Щоб зробити його сильнішим, використовуйте великі та маленькі букви, цифри, та спеціальні символи.

З 1 липня 2023 року в Україні скасовано антиковідний карантин

Ще з 12 березня 2020 року на території України з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — COVID-19), постановою Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11.03.2020 № 211 був запроваджений карантин (далі — карантин). Після цього дію карантину неодноразово було продовжено різними постановами Кабінету Міністрів України, а наразі документом, який визначає строк дії карантину та всі антиковідні заходи, є постанова Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 № 1236 (далі — Постанова № 1236).

Останній раз кінцева дата карантину була перенесена на 30 червня 2023 року постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2023 № 383 шляхом внесення змін до пункту 1 Постанови № 1236.

30 червня 2023 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про відміну на всій території України карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 27.06.2023 № 651, якою постановлено відмінити з 24 години 00 хвилин 30 червня 2023 р. на всій території України карантин, встановлений з метою запобігання поширенню на території України COVID-19.

Таким чином, з 1 липня 2023 року карантин припинено. Відповідно, всі заходи та обмеження, які встановлено Постановою № 1236, а також всі пільги, які встановлено Податковим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами на період карантину, з 1 липня 2023 року не діють.

Непродовження карантину з 1 липня 2023 року пояснюється тим, що Всесвітня організація охорони здоров’я ще 05 травня 2023 року прийняла рішення про скасування статусу пандемії COVID-19 (про завершення дії надзвичайної ситуації у галузі суспільної охорони здоров’я, що була оголошена через COVID-19), а на території України епідемічна ситуація така, що вже немає загрози масового поширення COVID-19.

Зауважимо, що якщо працівникам було надано відпустку без збереження заробітної плати на період карантину (ст. 26 Закону України «Про відпустки»), то останнім днем такої відпустки вважається 30 червня 2023 року.

У зв’язку з припиненням карантину виникла потреба у внесенні змін до деяких законодавчих актів України з метою виключення з них норм, дія яких була розрахована на час запровадження карантину на території України.

Наразі у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт № 9405 від 20.06.2023, яким передбачено внесення змін до низки законодавчих актів. Зокрема, пропонується скасувати (виключити) норми, в яких йдеться про заходи, обмеження, пільги тощо на період дії карантину для платників податків, страхувальників, застрахованих осіб, суб’єктів господарювання, громадян, державних органів, судів тощо, у Податковому кодексі України, законах України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», «Про оренду державного та комунального майна», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про оцінку впливу на довкілля», у Кодексі адміністративного судочинства України, Цивільному процесуальному кодексі України, Господарському процесуальному кодексі України.


Вам також може бути цікаво

З 1 січня 2025 року внесено зміни до Порядку проведення попередніх, періодичних та позачергових психіатричних оглядів
З 1 січня 2025 року внесено зміни до Податкового кодексу та Закону про ЄСВ, якими встановлено особливості сплати військового збору, ПДФО та ЄСВ з окремих доходів
З 1 січня 2025 року педагогічним працівникам встановлено щомісячну доплату за роботу в несприятливих умовах праці
Набрав чинності Закон про Держбюджет–2025, яким встановлено соціальні стандарти та інші показники на 2025 рік
Внесено зміни до Класифікатора професій
Внесено зміни до Податкового кодексу, якими скасовано право на підвищену податкову соціальну пільгу осіб, позбавлених звання Героя України