Індикатор надійності

Підказка: Пароль повинен мати щонайменше 12 символів. Щоб зробити його сильнішим, використовуйте великі та маленькі букви, цифри, та спеціальні символи.

Уряд з 1 січня 2024 року підвищив розміри посадових окладів (тарифних ставок) в бюджетній сфері

16 січня 2024 року набрала чинності, але застосовується з 1 січня 2024 року постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 12.01.2024 № 23 (далі — Постанова № 23). Цією Постановою примітку 1 до додатка 1 до постанови Кабінету Міністрів України «Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 30.08.2002 № 1298 після абзацу четвертого доповнено новим абзацом п’ятим такого змісту:

«Посадові оклади (тарифні ставки) з 1 січня 2024 р. розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду — 3195 гривень.».

Таким чином, в бюджетній сфері з 1 січня 2024 року збільшено розміри всіх посадових окладів, які розраховуються за Єдиною тарифною сіткою розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери (далі — ЄТС), оскільки збільшено розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду до 3195 гривень, від якого обчислюються розміри посадових окладів (тарифних ставок) працівників 2–25 тарифних розрядів.

Нагадаємо, що з 1 грудня 2021 року по 31 грудня 2023 року розмір посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду становив 2893 гривні. Отже, базовий посадовий оклад з 1 січня 2024 року підвищено на 10,4%. Це пояснюється тим, що з 1 січня 2024 року підвищено мінімальну заробітну плату в місячному розміру до 7100 грн., а оклад працівника 1 тарифного розряду ЄТС тепер становить 45% від мінімальної заробітної плати.

Також пунктом 2 Постанови № 23 доручено керівникам установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери забезпечити:

диференціацію заробітної плати працівників, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної у межах фонду оплати праці, шляхом встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи;

– виконання цієї Постанови виключно в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі.

Пунктом 3 Постанови № 23 доручено міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, органам державної влади, іншим державним органам привести власні нормативно-правові акти з питань оплати праці працівників установ, закладів та організацій, що належать до сфери їх управління, у відповідність із цією Постановою.

Також рекомендовано органам місцевого самоврядування вжити заходів щодо приведення власних нормативно-правових актів з питань оплати праці працівників установ, закладів та організацій, що належать до сфери їх управління, у відповідність із Постановою № 23.


Вам також може бути цікаво

Воєнний стан і мобілізацію продовжено ще на 90 днів до 8 лютого 2025 року
Змінено ознаки окремих доходів для відображення у Податковому розрахунку
Закон України, яким збільшується ставка військового збору, направлено на підпис Президенту України
Внесено зміни до Порядку бронювання військовозобов’язаних засобами Порталу «Дія»
З 1 жовтня 2024 року оновлено вимоги до організації та проведення профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій
Набув чинності Закон, яким запроваджено додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та відсторонення працівників від роботи