Індикатор надійності

Підказка: Пароль повинен мати щонайменше 12 символів. Щоб зробити його сильнішим, використовуйте великі та маленькі букви, цифри, та спеціальні символи.

Тепер на військовий облік беруться лише жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, інші жінки — за власним бажанням

26 жовтня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних» від 07.10.2022 № 2664-IX. Цим Законом частину 11 статті 1 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.92 № 2232-XII (далі — Закон № 2232) викладено в такій новій редакції:

«11. Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.

Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням.».

Нагадаємо, що до цього частина 11 статті 1 Закону № 2232 мала таку редакцію:

«11. Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних.».

Таким чином, тепер лише жінки, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність, обов’язково підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних. Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їх бажанням.

Зауважимо, що переліком, про який йдеться у частині 11 статті 1 Закону № 2232, є Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних, затверджений наказом Міністерства оборони України від 11.10.2021 № 313.

Враховуючи вищенаведене, при укладенні трудового договору з жінками, які закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, такі жінки мають надати роботодавцю військово-обліковий документ, який підтверджує взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних (ч. друга ст. 24 Кодексу законів про працю України).


Вам також може бути цікаво

Кабмін продовжив на один місяць строк дії відстрочок від мобілізації для заброньованих працівників
Внесено зміни до КЗпП, якими встановлено особливості трудових відносин при зміні власника підприємства
Воєнний стан і мобілізацію продовжено ще на 90 днів до 12 серпня 2024 року
З 04 квітня 2024 року призивний вік знижено з 27 до 25 років
Внесено зміни до Порядку надання відпустки при народженні дитини
З 1 квітня 2024 року збільшився розмір мінімальної заробітної плати