Індикатор надійності

Підказка: Пароль повинен мати щонайменше 12 символів. Щоб зробити його сильнішим, використовуйте великі та маленькі букви, цифри, та спеціальні символи.

Набрав чинності Закон, яким звільнено від сплати військового збору грошове забезпечення військовослужбовців та інших осіб на час воєнного стану

09 липня 2022 року офіційно опублікований і набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях в умовах воєнного стану» від 19.06.2022 № 2308-IX (далі — Закон № 2308).

Цим Законом підпункт 1.7 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України після абзацу другого доповнено новим абзацом такого змісту:

«У період дії правового режиму воєнного стану не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення працівників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі в здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації».

Таким чином, з дня набрання чинності Законом № 2308 і до закінчення воєнного стану не утримується військовий збір з доходів у вигляді грошового забезпечення осіб вищезазначених категорій.

Звертаємо увагу, що грошове забезпечення — це не заробітна плата (не середній заробіток) за місцем роботи працівників, які були призвані (прийняті за контрактом) на військову службу під час особливого періоду (воєнного стану). Тому із середнього заробітку, який на підставі частин третьої та четвертої статті 119 Кодексу законів про працю України зберігається за місцем роботи за працівниками, які були призвані (прийняті за контрактом) на військову службу під час особливого періоду (воєнного стану), військовий збір й надалі потрібно утримувати.

Перелік осіб, які отримують саме грошове забезпечення (не заробітну плату), визначено постановами Кабінету Міністрів України та наказами Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України та інших центральних органів виконавчої влади.


Вам також може бути цікаво

Кабмін затвердив нові Порядки бронювання військовозобов’язаних та критерії визначення підприємств критично важливими
Кабмін продовжив на три місяці строк дії відстрочок від мобілізації для заброньованих працівників
Кабмін затвердив Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, яким визначено обов’язки роботодавців
Кабмін вніс зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів
Збільшено адміністративні штрафи за порушення правил військового обліку та законодавства про мобілізацію
З 18 травня 2024 року до низки законодавчих актів внесено зміни, спрямовані на удосконалення проведення заходів мобілізації