Пожалуйста, введите пароль.

Пожалуйста, введите пароль подтверждения.

Пароли не совпадают.

Registration confirmation will be e-mailed to you.

Зупинено дію наказу МОЗ, на підставі якого невакцинованих від COVID-19 працівників відстороняли від роботи

01 березня 2022 року набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я «Про зупинення дії наказу Міністерства охорони здоров’я України від 04 жовтня 2021 року № 2153» від 25 лютого 2022 року № 380, яким зупинено дію наказу Міністерства охорони здоров’я «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 04 жовтня 2021 року № 2153 (далі — Наказ № 2153), до завершення воєнного стану в Україні.

Нагадаємо, що Наказом № 2153, який набув чинності 08 листопада 2021 року, затверджено Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням (далі — Перелік № 2153).

Переліком № 2153 встановлено державні органи, організації, підприємства, установи, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням проти гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі — COVID-19), на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України COVID-19.

Зазначені працівники у разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень проти COVID-19 відсторонюються від виконання роботи (ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 № 1645-III, п. 41-6 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 09.12.2020 № 1236). Докладно про це йдеться у статті «Відсторонення працівників від роботи: підстави, тривалість, документальне оформлення».

Враховуючи, що дію Наказу № 2153 зупинено до завершення воєнного стану в Україні, всі відсторонені від роботи працівники через невакцинацію проти COVID-19 з 01 березня 2022 року допускаються до виконання посадових (трудових) обов’язків за своєю посадою (професією). Звичайно, це стосується лише тих працівників, роботодавці яких продовжують здійснювати свою господарську діяльність в умовах воєнного стану.

Сподіваємося, що після нашої перемоги і закінчення воєнного стану Перелік № 2153 буде остаточно скасований.


Вам также может быть интересно

Скасовано відповідальність за порушення строків оприлюднення річної фінансової звітності у період дії воєнного стану
Мінекономіки надало коментар до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин»
Внесено зміни до форми Повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту
Набрав чинності Закон, яким внесено зміни до декількох законодавчих актів з метою оптимізації трудових відносин
Внесено зміни до Порядку подання відомостей про трудову діяльність працівника в електронній формі до Пенсійного фонду України
Набрав чинності Закон, яким звільнено від сплати військового збору грошове забезпечення військовослужбовців та інших осіб на час воєнного стану