Індикатор надійності

Підказка: Пароль повинен мати щонайменше 12 символів. Щоб зробити його сильнішим, використовуйте великі та маленькі букви, цифри, та спеціальні символи.

Уряд переніс з 28 лютого на 31 березня 2025 року граничну дату перебронювання працівників роботодавцями

26 лютого 2025 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2024 р. № 1332 і від 14 січня 2025 р. № 36» від 25.02.2025 № 208 (далі — Постанова № 208). Цим документом Уряд вніс зміни до:

постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 22.11.2024 № 1332 (далі — Постанова № 1332);

постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 14.01.2025 № 36 (далі — Постанова № 36).

Так, у Постанові № 1332 підпункти 1 і 2 пункту 2 викладено в такій новій редакції:

«1) відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки і строк дії яких не закінчився на день набрання чинності цією постановою, є чинними до 31 березня 2025 р.;

2) відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг і строк дії яких не закінчився на день набрання чинності цією постановою, є чинними до 31 березня 2025 р.».

Таким чином, Кабмін переніс з 28 лютого на 31 березня 2025 року граничну дату перебронювання працівників роботодавцями (граничний строк дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, які були надані військовозобов’язаним рішеннями Мінекономіки або засобами Порталу Дія і строк дії яких не закінчився на день набрання чинності Постановою № 1332). Нагадаємо, що Постанова № 1332, про норми якої ми докладно повідомляли, набрала чинності 01.12.2024, а підпункти 1 і 2 пункту 2 Постанови № 1332 набрали чинності 23.11.2024.

Отже, підприємства, які ще не встигли підтвердити свою критичність і перебронювати працівників, можуть це зробити до 31 березня 2025 року (включно). До цієї дати бронювання працівників таких підприємств залишатимуться чинними. Тобто, якщо бронювання було до травня 2025 року, то в разі його не поновлення до 31 березня 2025 року воно буде скасовано 31 березня 2025 року. Якщо бронювання закінчилось, наприклад, 25 лютого 2025 року, то після цієї дати бронювання не продовжується.

Про те, як здійснюється бронювання працівників засобами Порталу Дія, йдеться у відеоматеріалі від представника Порталу Дія.

Пунктом 2 Постанови № 208 доручено Міністерству оборони протягом 5 днів з дня набрання чинності цією Постановою забезпечити внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів інформації про строк дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації відповідно до змін, затверджених цією Постановою.

Постановою № 208 в абзаці третьому пункту 7 Постанови № 1332 слово «тримісячний» замінено словом «чотиримісячний», внаслідок чого центральні органи виконавчої влади, інші державні органи, органи державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, обласні, Київська міська державні адміністрації (військові адміністрації у разі їх утворення) мають забезпечити у чотиримісячний строк перегляд прийнятих рішень про визначення підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Отже, вищезазначені державні органи повинні в період з 1 грудня 2024 року по 31 березня 2025 року (у чотиримісячний строк) забезпечити перегляд прийнятих рішень про визначення підприємства, установи, організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Також Постановою № 208 у пункті 2 Постанови № 36 слово «березня» замінено словом «квітня», внаслідок чого вказаним пунктом тепер встановлено, що під час бронювання військовозобов’язаних працівників підприємств, установ, організацій, які визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період починаючи з дня набрання чинності пунктом 3 змін, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час» від 27.01.2023 № 76 (далі — Постанова № 76), затверджених Постановою № 1332 (тобто з 23.11.2024), або яким підтверджено такий статус починаючи з дня набрання чинності пунктом 3 зазначених змін (тобто з 23.11.2024), переведення у період з 22 січня 2025 року до 1 квітня 2025 року військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік згідно з пунктом 29 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого Постановою № 76 (далі — Порядок № 76), здійснюється без урахування строку, визначеного в абзаці першому пункту 29 зазначеного Порядку.

Отже, переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік у період з 22 січня 2025 року до 1 квітня 2025 року має здійснюватися без застосування норми абзацу першого пункту 29 Порядку № 76, згідно з яким переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється протягом 72 годин з моменту формування списку засобами Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Тобто переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік до 1 квітня 2025 року має здійснюватися без 72-годинної обробки даних (фактично в режимі онлайн).

Стосовно реалізації вищенаведених норм Мінцифри у своєму телеграм-каналі повідомило наступне:

«Уряд продовжив термін перебронювання працівників до 31 березня. Тепер кожне підприємство встигне підтвердити свою критичність та забронювати працівників без затримок. Розповідаємо, як зробити це через портал Дія.

Для підтвердження критичності підприємства необхідно відповідати трьом критеріям:

– Середня зарплата на підприємстві — не менш ніж 20 тис.грн.

– Відсутність податкової заборгованості.

– Третій критерій — на вибір із переліку. Про це детально розповіли на сайті Мінцифри.

Далі — подавайте списки на бронювання. Для цього:

Авторизуйтеся на порталі Дія – виберіть послугу Бронювання працівників – Подати заяву. Дотримуйтеся подальших інструкцій.

Забронювати працівників – просто. Керуйте процесом онлайн у кілька кліків разом з Дією».

Зауважимо, що в мобільному додатку «Резерв+» вже оновились дані щодо продовження бронювання до 31 березня 2025 року. Тому працівники можуть перевірити інформацію про себе в «Резерв+» шляхом оновлення системи.

У разі відсутності оновлення можна написати про це у Фейсбуці Катерині Черногоренко, оскільки вона як представник Міноборони займається питаннями роботи «Резерв+».


Вам також може бути цікаво

Держстат оприлюднив індекс інфляції за лютий 2025 року
Уточнено порядок виплати доплати за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників у деяких державних органах та бюджетних установах
Змінено умови оплати праці педагогічних працівників закладів дошкільної освіти
Внесено зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки працівникам закладам освіти та оновлено перелік посад педагогічних працівників
Внесено чергові зміни до постанови Кабінету Міністрів України, що регулює порядок бронювання працівників
З 26 лютого 2025 року оновлено форму Повідомлення про прийняття працівника на роботу