Пожалуйста, введите пароль.

Пожалуйста, введите пароль подтверждения.

Пароли не совпадают.

Registration confirmation will be e-mailed to you.

Держпраці роз’яснила, чи переносяться вихідні дні, на які припадають святкові дні, під час воєнного стану

Головне управління Держпраці в Одеській області надало роз’яснення стосовно перенесення вихідних днів під час воєнного стану.

Нагадаємо, що у 2022 році неробочий день — релігійне свято — Пасха припав на неділю 24 квітня 2022 року. У зв’язку з цим в мирний час на підставі частини третьої статті 67 Кодексу законів про працю України вихідний день — неділя 24 квітня мав бути перенесений на понеділок 25 квітня. Але частиною 6 статті 6 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX встановлено, що у період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71 – 73 (святкові і неробочі дні) Кодексу законів про працю України.

Враховуючи те, що святкові та неробочі дні, визначені статтею 73 КЗпП, в період дії воєнного стану скасовуються, регіональне управління Держпраці зробило висновок, що вихідний день у неділю 24 квітня 2022 року не переноситься, а працівники мають працювати в понеділок 25 квітня 2022 року з оплатою праці як у звичайний (не святковий) робочий день.

Такий самий висновок зроблено в редакційній статті. Звертаємо увагу, що якщо воєнний стан буде продовжено з 25 квітня ще на 30 діб, то робочими днями будуть також понеділки 2 і 9 травня, які в мирний час мали бути відповідно вихідним та святковим днями.

Наводимо роз’яснення Головного управління Держпраці в Одеській області повністю.

  

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ

 РОЗ’ЯСНЕННЯ

 від 04.04.2022

 Перенесення вихідних днів під час воєнного стану

Згідно зі ст. 73 КЗпП одним зі святкових днів в році є Пасха (Великдень), який припадає на неділю.

Відповідно до ст. 67 КЗпП якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Тобто 25 квітня (понеділок) мав би бути вихідним.

Однак Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136-IX від 15.03.2022 р. (далі — Закон № 2136-IX) встановив додаткові правила на час війни.

Так, ч. 6 ст. 6 Закону № 2136-IX говорить про наступне спеціальне правило: «У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої – п’ятої статті 67 та статей 71 – 73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України.»

А це означає, що у період дії воєнного стану не діють вищезазначені статті КЗпП. Отже, немає офіційних святкових та неробочих днів. Тому за цими загальними правилами, встановленими Законом № 2136-IX, під час війни працівники мають працювати в понеділок 25 квітня 2022 р. з оплатою праці як у звичайний (не святковий) робочий день.

 


Вам также может быть интересно

Загальну мобілізацію продовжено ще на 90 днів до 23 серпня 2022 року
Воєнний стан в Україні продовжено ще на 90 днів до 23 серпня 2022 року
Мінекономіки роз’яснило, які гарантії має працівник, призваний на військову службу під час призупинення дії трудового договору
МОЗ дозволив лікарям відкривати листок непрацездатності дистанційно працівникам, які під час воєнного стану виїхали за кордон
Внесено зміни до Кодексу законів про працю України, направлені на його дерадянізацію
Встановлено відповідальність для працівників державних підприємств, які перебувають в робочий час поза межами робочого місця в Україні або за кордоном